افتتاح ۶ طرح اقتصادی، تولیدی و زیربنایی در چابهار

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / بندر چابهار
بندر چابهار - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.07.2021
Telegram
۶ طرح توسعه ای در حوزه های اقتصادی، تولیدی و زیربنایی به دستور رئیس جمهور ایران در منطقه آزاد چابهار افتتاح شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی سازمان مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، ۶ طرح با اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۵۰۰ نفر با دستور رئیس جمهور ایران از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شد. 

طرح اول به بهره‌برداری از فاز سوم کارخانه آریاپروفیل، خط تولید و تست لوله‌های گاز اختصاص دارد که توسط شرکت تعاونی آریاپروفیل اجرا شده است.‌ در این طرح که با اعتبار ۶۵۰ میلیارد ریال اجرا شده است، ۴۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۲۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.
همچنین یک هتل سه ستاره با نام "هتل‌گیلان" با اعتبار ۵۵۰ میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی احداث شده که زمینه اشتغال مستقیم برای ۳۵ نفر و اشتغال غیر مستقیم برای ۱۰۵ را فراهم کرده است.

بندر چابهار ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.04.2021
همکاری ایران با هند، افغانستان، ازبکستان در چابهار + جزئیات

طرح بعدی در حوزه مسوولیت اجتماعی و شامل احداث مدرسه، زمین‌های چمن و خانه‌های امید روستایی بوده که به صورت مشارکتی توسط سازمان منطقه آزاد و خیران با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال به مرحله اجرا و بهره‌برداری رسید. در این حوزه ۵۵ نفر به صورت مستقیم و ۱۱۰ نفر غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.
احداث واحد بازیافت فلزات نیز که عملیات اجرایی آن توسط بخش خصوصی اجرا شده است امروز به بهره‌برداری رسید. اجرای این طرح که ۲۳۰ میلیارد ریال هزینه دربر داشته برای ۳۴ نفر به صورت مستقیم و ۹۰ نفر غیر مستقیم شغل ایجاد می‌کند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала