پرتاب ماهواره جدید چین به فضا

© REUTERS / China Dailyپرتاب ماهواره‌ چین
پرتاب  ماهواره‌  چین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.07.2021
Telegram
چین روز 5 ژوئیه ( دوشنبه) یک ماهواره جدید هواشناسی را از مرکز پرتاب ماهواره «جیوچوان» به مدار زمین فرستاد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تارنمای «چایناتودی»، چین  روز 5 ژوئیه ( دوشنبه) یک ماهواره جدید هواشناسی را از مرکز پرتاب ماهواره «جیوچوان» واقع در شمال غربی این کشور به مدار زمین فرستاد.

ماهواره فنگ یوان (Fengyun-۳E) توسط موشک لانگ مارچ ۴C در ساعت ۷:۲۸ صبح (به وقت پکن) پرتاب شد و طبق گفته آژانس ملی فضانوردی چین این پرتاب ۳۷۷ امین ماموریت پرواز از سری موشک های لانگ مارچ بود. ماهواره فنگ یوان که مجهز به ۱۱ سنسور سنجش از راه دور است اولین ماهواره هواشناسی جهان در حوزه خدمات شهری است.

عمر این ماهواره هشت سال براورد شده است و دمای جو، رطوبت و سایر پارامترهای هواشناسی را برای برنامه های پیش بینی عددی بدست می آورد و ظرفیت پیش بینی آب و هوای چین را بهبود می بخشد. همچنین تغییرات آب و هوایی و پیشگیری و کاهش بلایای هواشناسی، برف و یخبندان جهانی، دمای سطح دریا، بلایای طبیعی و محیط زیست را رصد خواهد کرد.

​علاوه بر این ماهواره فنگ یوان محیط خورشیدی و فضایی و تأثیرات آنها و همچنین داده های یونوسفر را برای پاسخگویی به نیازهای پیش بینی وضعیت هوا و خدمات پشتیبانی نظارت می کند. ماهواره و موشک توسط آکادمی فناوری پروازهای فضایی شانگهای ساخته شده است این آکادمی تحت شرکت علوم و فناوری هوافضا چین فعالیت می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала