کرزی: پیش از حمله آمریکا افراط‌ گرایی در افغانستان نبود

© Sputnik / Alexander Natruskinکرزی: پیش از حمله آمریکا افراط‌ گرایی در افغانستان نبود
کرزی: پیش از حمله آمریکا افراط‌ گرایی در افغانستان نبود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.07.2021
Telegram
رئیس جمهور پیشین افغانستان با ناکام خواندن حضور نظامیان خارجی تاکید کرد: پیش از حمله آمریکا به افغانستان تروریسم و افراط‌ گرایی وجود نداشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان، با انتقاد از نقش منفی آمریکا در افغانستان به "هندو" گفت پیش از حمله آمریکا به افغانستان تروریسم و افراط‌ گرایی در افغانستان وجود نداشت.

اعلام ارزش باورنکردنی تسلیحات آمریکایی به غنیمت گرفته شده توسط طالبان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.07.2021
همه نیروهای آمریکایی از پایگاه بگرام در افغانستان خارج شدند

وی افزود: آمریکا بارها از زمان حمله به افغانستان ماموریت خود را مبارزه با افراط‌ گرایی و برقراری ثبات در این کشور خوانده بود، اما اگر به شرایط نگاهی بیندازید بوضوح می‌ بینید که در این ماموریت شکست خورده است.

کرزی همچنین تصریح کرد: گروه تروریستی داعش در حین حضور نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان، برخلاف ماموریت اعلام شده آن‌ها، ظهور کرد.

رئیس جمهور سابق در تشریح شرایط کنونی افغانستان گفت: این وضعیت ناموفق در افغانستان دو طرف دارد، یکی سوء رفتار و سیاست‌ های آمریکا در افغانستان بود و دیگری طوری که آن‌ها با همسایه ما پاکستان رفتار کردند.

وی اظهار داشت: آنها از پاکستان به دلیل حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان شکایت می‌ کردند اما با این حال به پشتیبانی از اسلام‌ آباد ادامه می‌ دادند؛ ما از این تناقض در رفتار رنج می‌ بریم.

حامد کرزی پیشتر نیز گفته بود: نظامیان آمریکایی و ناتو ۲۰ سال پیش با این هدف مشخص به افغانستان آمدند که با افراط‌ گرایی مبارزه کنند و برای این کشور ثبات بیاورند، اما امروز افراط‌ گرایی در بالاترین سطح خود قرار دارد و آن‌ها در هر دو هدف خود ناکام شده‌ اند.

رئیس جمهور سابق افغانستان که در اواخر دوران ۱۳ ساله خود روابط پرتنشی با آمریکا داشت، ضمن تاکید بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفت که میراث حضور ۲۰ ساله آنها در افغانستان "یک رسوایی کامل و فاجعه" است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала