در دیدار اعضای کابینه روحانی با رئیسی چه گذشت؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / در دیدار اعضای کابینه روحانی با رئیسی چه گذشت؟
در دیدار اعضای کابینه روحانی با رئیسی چه گذشت؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.07.2021
Telegram
وزرای کشور، بهداشت و درمان و راه و شهرسازی و رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون اقتصادی دولت دوازدهم ایران با حضور در دفتر سید ابراهیم رئیسی به‌ صورت جداگانه دیدار کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی‌ فضلی، سعید نمکی، محمد اسلامی، علی اکبر صالحی و محمد نهاوندیان به صورت جداگانه با رئیس جمهور منتخب ایران دیدار و درباره وضعیت کشور و عملکرد دستگاه‌ های متبوع به وی گزارش دادند.

مدرسه دخترانه در ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.07.2021
بازگشایی مدارس در ایران به شرط ایمنی جمعی

عبدالرضا رحمانی‌ فضلی در این دیدار با ارائه گزارشی از نحوه برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و با تبریک پیروزی آیت‌ الله رئیسی در این انتخابات، برای دولت جدید آرزوی موفقیت کرد.

وی در ادامه همچنین به ارائه گزارشی از وضعیت کشور، اقدامات وزارتخانه متبوعش و چالش‌ های پیش روی دولت سیزدهم در حوزه‌ های مختلف سیاسی و امنیتی پرداخت.

رئیسی با تشکر از اظهار محبت وزیر کشور و گزارش او، از زحمات و تلاش‌ های همه دست‌ اندرکاران‌ برگزاری انتخابات تقدیر کرد و گفت: دولت مردمی خود را متعهد به رأی مردم می‌ داند و با پایبندی‌ به شعارها‌ و وعده‌ هایش برای تغییر در وضع موجود و بهبود زندگی مردم و صیانت از حقوق آنها، از همان روز اول آغاز به کار برای خدمتگزاری شب و روز نم ی‌‌شناسد.

سعید نمکی وزیر بهداشت هم در دیدار با رئیسی ضمن تبریک انتخاب ایشان به‌ عنوان هشتمین رئیس جمهور ایران، گزارشی از وضعیت وزارتخانه متبوعش و مشکلات مربوط به حوزه بهداشت و درمان و مسائلی که پزشکان و پرستاران با آن مواجه هستند، ارائه کرد.

وی همچنین به تبیین اقدامات وزارتخانه متبوعش در حوزه‌ های مختلف به ویژه روند مقابله با شیوع کرونا در یک سال و نیم اخیر، آخرین وضعیت واکسیناسیون سراسری و همچنین خطر شکل گیری موج پنجم بیماری کرونا پرداخت.

رئیس جمهور منتخب در واکنش به گزارش وزیر بهداشت، با تجلیل از اقدامات جهادی کادر درمان که بی ادعا، خالصانه و بی وقفه در یک سال و نیم اخیر از جان مردم در برابر ویروس منحوس کرونا صیانت کردند، یاد و خاطره «شهدای عرصه‌ سلامت» را گرامی داشت، موضوع واکسیناسیون ملی را اولویت اصلی کشور در ایام کنونی عنوان و تاکید کرد که لازم است همه امکانات کشور برای تحقق این ضرورت به خدمت گرفته شود.

رئیسی با ابراز نگرانی از شیوع گسترده‌ تر بیماری کرونا در برخی استان‌ ها خصوصا استان سیستان و بلوچستان، بسیج ظرفیت‌ های درمانی کشور برای رسیدگی به وضعیت این استان را ضروری‌ ترین اقدام در روزهای پیش رو عنوان کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز در دیدار با رئیس جمهور منتخب، ضمن تبریک به آیت‌ الله رئیسی برای کسب رای اعتماد مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گزارشی از آخرین اقدامات و پروژه‌ های وزارت راه و شهرسازی در حوزه‌ های مختلف به ویژه موضوع مسکن ارائه کرد.

رئیسی نیز با تشکر از اظهار محبت وزیر راه و شهرسازی و گزارش عملکرد این وزارتخانه، تغییر رویکرد در حوزه ساخت مسکن را مورد تأکید قرار داد و با انتقاد از توقف تولید مسکن در سال‌ های اخیر، اظهار داشت: از جمله اولین اقدامات دولت مردمی، آغاز نهضت مسکن سازی در روزهای ابتدایی دولت و تدارک تولید سالانه یک میلیون مسکن برای خانواده ها و خصوصا جوانان خواهد بود.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران هم در دیدار با آیت‌ الله رئیسی ضمن تبریک پیروزی ایشان در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم و آرزوی موفقیت برای دولت آینده، گزارشی از اقدامات این سازمان و وضعیت صنعت هسته ‎ای کشور ارئه کرد.

رئیس جمهور منتخب با تشکر از اظهار محبت رئیس سازمان انرژی اتمی و گزارش وی، تلاش‌ ها و مجاهدت‌ های دست‌ اندرکاران فناوری هسته‌ ای کشور را مایه اقتدار و عزت ملی عنوان کرده و نیروی انسانی مؤمن، خلاق و مبتکر سازمان انرژی اتمی را مهمترین سرمایه ملی در این حوزه برشمرد که لازم است برای استفاده مؤثر و پایدار از دستاوردهای این سرمایه ملی در دیگر حوزه‌ ها مانند پزشکی، کشاورزی و صنعت برنامه ریزی کرد.

رئیسی گفت: هرجا به توان داخلی اتکا کردیم و چشم به بیگانگان ندوختیم و مردم وارد عرصه شدند، پیروز شدیم و این روحیه که در حوزه هسته‌ ای زمینه ساز جهش‌ های بزرگ شده، باید در دیگر عرصه‌ ها به ویژه حوزه اقتصادی نیز حاکم شود.

محمد نهاوندیان معاون اقتصادی دولت دوازدهم از دیگر مسئولانی بود که برای ارائه گزارش با رئیس جمهور منتخب دیدار کرد و ضمن تبریک پیروزی آیت‌ الله رئیسی در انتخابات ۲۸ خرداد و آرزوی موفقیت برای دولت جدید، درباره شرایط اقتصادی کشور و چالش های پیش روی دولت سیزدهم در این حوزه به منتخب ملت گزارش داد.

رئیسی نیز با تشکر از ابراز محبت معاون اقتصادی رئیس جمهور و دیگر اعضای ستاد اقتصادی دولت دوازدهم برای ارائه گزارش درباره وضعیت کشور، بر لزوم هماهنگی تیم اقتصادی دولت و همکاری همه بخش‌ ها برای رفع مشکلات این حوزه در جهت بهبود وضعیت زندگی مردم تأکید کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала