هشدار سازمان جهانی بهداشت به گسترش کرونای دلتا

© REUTERS / Christopher Blackهشدار سازمان جهانی بهداشت به گسترش کرونای دلتا
هشدار سازمان جهانی بهداشت به گسترش کرونای دلتا - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.07.2021
Telegram
دبیر کل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که این سویه به‌سرعت در حال تبدیل شدن به گونه غالب در بسیاری از کشورهاست.

به گزارش اسپوتنیک، تدروس آدهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد: سویه دلتای کروناویروس که دست کم در ۹۸ کشورجهان گسترش پیدا کرده، به سرعت در حال تبدیل شدن به گونه غالب در بسیاری از کشورهاست.

کرونای دلتا چه علائمی دارد؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.07.2021
کرونای دلتا چه علائمی دارد؟ +عکس، ویدئو

به گفته دبیر کل سازمان جهانی بهداشت، جهان در دوره خطرناکی از همه گیری بیماری کووید-۱۹ قرار دارد که با سویه های مسری تر کروناویروس همچون دلتا مواجه است. این سویه به سرعت در حال تبدیل شدن به گونه غالب در بسیاری از کشورهاست.

آدهانوم افزود: سویه دلتا خطرناک است و روند تکامل و جهش یافتن آن ادامه دارد، به همین دلیل ضرورت دارد تا پیوسته مورد ارزیابی قرار بگیرد و با واکنش‌های به‌موقع مواجه شود. در حال حاضر این سویه از ویروس در دست کم ۹۸ کشور شناسایی شده و به سرعت در کشورهایی با میزان واکسیناسیون گسترده و محدود گسترش پیدا کرده است.

وی بر برابری توزیع واکسن، تجهیزات حفاظتی و دیگر اقدامات پیشگیری کننده همچون استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی برای مهار همه گیری تاکید کرد.

به گزارش هندو بیزینس لاین، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از رهبران کشورهای جهان درخواست کرده است که تا پایان ماه سپتامبر سال جاری ۱۰ درصد جمعیت خود و تا سال آینده، ۷۰ درصد جمعیت خود را در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه کنند. واکسیناسیون بهترین راه برای کند ساختن روند پیشرفت بیماری، نجات جان انسان‌ها، بهبود اقتصاد جهانی و جلوگیری از ظهور سایر انواع خطرناک ویروس است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала