علائم تشخیص سرطان زبان

CC0 / / علائم تشخیص سرطان زبان
علائم تشخیص سرطان زبان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.07.2021
اشتراک
علائم سرطان زبان را می‌توان با سه علامت قابل مشاهده تشخیص داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه دیلی اکسپرس، متخصصان موسسه "تحقیقات سرطان انگلیس" در گزارشی اعلام داشتند که علائم سرطان را می‌توان با سه علامت قابل مشاهده در زبان تشخیص داد.

هشدار درباره علائم سرطان پوست شبیه به نیش حشرات - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.05.2021
هشدار درباره علائم سرطان پوست شبیه به نیش حشرات

در این مقاله آمده است: عوامل اصلی خطر ابتلا به سرطان زبان سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و عفونت ویروس پاپیلومای انسانی است. موسسه "تحقیقات سرطان انگلیس" چندین نشانه از سرطان زبان را برجسته کرده است. در صورت وجود التهاب در زبان که برای مدت طولانی از بین نرود و مانند یک لکه قرمز یا سفید باشد، لازم است با پزشک مشورت کنید.

در ادامه آمده است: همچنین در میان علائم، پزشکان زخم یا توده ای را شناسایی کردند که به خودی خود از بین نمی رود. به گفته متخصصان، خونریزی زبان هنگام گزیدن تصادفی نیز می تواند نشان دهنده سرطان باشد.

پیش از این نیز موسسه تحقیقات سرطان بریتانیا، اقدام به انتشار لیستی از علائم مبهم که نباید به هیچ وجه نادیده گرفته شوند، کرده بود: خس خس یا خشونت صدا در اثر ابتلا به سرماخوردگی طبیعی است اما اگر این علامت در عرض دو تا سه هفته رو به بهبودی نرفت، نیاز به چک کردن دارد. خشونت صدای مداوم می تواند نشان دهنده ابتلا به سرطان گردن باشد. خس خس سینه نیز باید از طریق رادیوگرافی قفسه سینه بررسی شود و بخصوص اگر این علامت نیز بیش از سه هفته به طول بینجامد، می تواند نشان دهنده ابتلا به سرطان ریه باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала