تولید ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تا آخر شهریور

CC BY 4.0 / IRNA / تولید ۵۰ میلیون دز واکسن برکت در ایران تا آخر شهریور
تولید ۵۰ میلیون دز واکسن برکت در ایران تا آخر شهریور - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.07.2021
Telegram
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام از تولید ۵۰ میلیون دز واکسن کووایران برکت تا پایان شهریور ماه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، حجت نیکی ملکی، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام در توییترش در این باره نوشت: تا الان دو میلیون و ۵۰ هزار دز واکسن برکت تولید شده است. از این هفته افزایش ظرفیت تولید محقق شد و هم اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار دز در هفته تولید واکسن داریم.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.06.2021
وزیر بهداشت ایران: در ماه های آینده کمبود واکسن نداریم

وی افزود: بر سر وعده خود هستیم، با افزایش ظرفیت های بعدی ان شاالله تا پایان شهریور بیش از ۵۰ میلیون دز واکسن تولید خواهیم کرد.

وی در ادامه به برخی پرسش ها نیز پاسخ داده است. ملکی در واکنش به گلایه های مردم درباره علت اعلام آمارهای متفاوت از تولید واکسن برکت توضیح داد که هر دز واکسن دو هفته فرایند کنترل کیفیت دارد، ۳۶۰ هزار دز تحویل شده، ۴۰ هزار دز هم از پنج شنبه گذشته آماده تحویل است لذا هر دز واکسن دو هفته پس از تولیدش آماده تحویل به وزارت بهداشت است.

‏‎رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام در پاسخ به اینکه "پس چرا سرعت تزریق اینقدر پایین است؟ "‎ گفت: واکسیناسیون در حوزه وزارت بهداشت است. مسئولیت توزیع و تزریق با وزارت بهداشت است.

‏‎ملکی درباره تاثیر واکسن برکت بر روی کرونای جدید دلتا و در پاسخ به اینکه " آیا اصولا با تغییر و جهش نوع کرونا ویروس، باید واکسن های جدیدتری تزریق بشود؟ " گفت: در حال بررسی هستیم. نه لزوما، ولی ممکن است لازم بشود که در این صورت در عرض ۴۵ روز با توجه به زیرساخت تولیدی، انجام خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به اینکه "یک هفته از دستور رهبر انقلاب مبنی بر انتشار اسناد علمی واکسن کرونا گذشته، چرا اسناد منتشر نشده است؟" نوشت: انتشار مقاله زمانبر است؛ در دست اقدام است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала