تایوان: برای رویارویی احتمالی با چین باید آماده باشیم

CC BY-SA 4.0 / Supreme Dragon / Flags of the Cross-Strait entities (cropped photo)تایوان: برای رویارویی احتمالی با چین باید آماده باشیم
تایوان: برای رویارویی احتمالی با چین باید آماده باشیم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.06.2021
اشتراک
وزیر امور خارجه تایوان تصریح کرد: تشدید ارعاب نظامی تایپه از سوی چین نشان می‌دهد که این جزیره خودمختار باید خودش را برای درگیری نظامی احتمالی آماده کند.

به گزارش اسپوتنیک، جوزف وو وزیر امور خارجه تایوان، در مصاحبه‌ ای با شبکه خبری سی.ان.ان اظهار داشت: ما به عنوان مقام‌ های تصمیم گیرنده در تایوان نمی‌ توانیم مسائل را به شانس واگذار کنیم. ما باید آماده باشیم.

چین عبور ناوشکن آمریکایی از تنگه تایوان را محکوم کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.06.2021
چین عبور ناوشکن آمریکایی از تنگه تایوان را محکوم کرد

وی افزود: وقتی دولت چین می‌ گوید استفاده از زور را نفی نمی‌ کند و اینکه آنها به اجرای رزمایش نظامی در نزدیکی تایوان می پردازند ما ترجیح می دهیم که این خطر را باور کنیم.

ماه گذشته میلادی دولت چین، وو را بعد از صحبت از اینکه تایوان در صورت حمله چین به آن "تا آخرین روز" خواهد جنگید، متهم به یک "جدایی طلب سرسخت" کرد.

وو به سی.ان.ان گفت: از اینکه مقام های کمونیست در پکن او را هدف گرفته اند او افتخار می کند.

وزیر خارجه تایوان بیان کرد:استبداد نمی تواند حقیقت را تحمل کند. اگر آنها مداوم بگویند که می خواهند من را برای باقی عمرم تعقیب کنند من واقعا نگران آن نخواهم شد.

وو همچنین عنوان کرد: تایوان نمی تواند متحد شدن با چین را بپذیرد به ویژه این که رخدادهای هنگ کنگ نشان دادند حفاظت از حاکمیت تایوان به منظور حفظ جایگاهش به عنوان تنها دموکراسی چینی زبان دنیا ضروری است.

او اظهار کرد: اعمال قوانین امنیت ملی سختگیرانه تهیه شده از سوی نخبگان حاکم در پکن بر هنگ کنگ به منظور خاموش ساختن جنبش دموکراسی خواه این دولت شهر استفاده شده است. اگر به وضعیت در هنگ کنگ نگاه کنید این یک تراژدی مدرن است.

وی همچنین تاکید کرد: تایپه مایل به تلاش در راستای صلح در سراسر تنگه تایوان بوده و از رهبران چین خواست تا مشترکا برای همزیستی صلح آمیز و پایدار تلاش کنند.

او به سی ان ان گفت: وضعیت موجود شامل این می شود که تایوان از سوی جمهوری خلق چین اداره نشده و تحت حاکمیت آن نباشد. من فکر می کنم این مسئولیت مشترکی میان تایوان و چین است که روابطی مدنی و صلح آمیز بین دو طرف داشته باشند و بین آنها گفتگو اتفاق بیفتد.

او با این حال چین را متهم به استفاده از جنگ هیبریدی به منظور تضعیف اعتماد عمومی به دموکراسی در این جزیره کرد و گفت: چین از جنگ شناختی، کمپین‌ های اشاعه اطلاعات غلط و ارعاب نظامی برای ایجاد نگرانی زیاد در میان مردم تایوان استفاده می‌کند.

این وزیر خارجه تایوان موجودیت های مورد حمایت چین را متهم به انتشار اخبار دروغ با هدف ایجاد اختلاف در میان جمعیت تایوان از جمله پیام‌ هایی که در تلفات کووید-۱۹ در این جزیره اغراق می کنند کرد.

او اظهار کرد: ما باید دست به جنگ نامتقارن بزنیم تا چین درک کند اگر خواستار راه انداختن جنگ علیه تایوان است هزینه‌ ای هست که باید پرداخت کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала