آغاز واکسیناسیون معلمان و اساتید و دانشجویان

CC BY 4.0 / IRNA / سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران
سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.06.2021
Telegram
سخنگوی وزارت بهداشت درباره زمان و شرایط واکسیناسیون معلمان مدارس، اساتید دانشگاه ها و دانشجویان توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران، درباره وضعیت بازگشایی دانشگاه‌ ها و مدارس، بیان کرد: آموزش برای ما بسیار مهم است؛ چه در مقاطع آموزش و پرورش و چه در دانشگاه‌ ها. خدا را شکر نمی‌ توانیم بگوییم بازگشایی؛ چراکه عملا آموزش‌ های ما به صورت مجازی در مدارس و دانشگاه‌ ها وجود داشت و معلمان و اساتید بسیار زحمت کشیدند.

علامت ابتلا به ویروس کرونا در افراد واکسینه شده چیست؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.06.2021
علامت ابتلا به ویروس کرونا در افراد واکسینه شده چیست؟

وی افزود: ما می‌ خواهیم حضور افراد را در مدارس و دانشگاه‌ ها داشته باشم. واقعا کیفیت آموزش‌ های مجازی به اندازه آموزش حضوری نبوده است. اگرچه همه زحمات زیادی کشیده‌ اند. بر این اساس مرداد ماه معلمان‌ مان واکسینه می‌ شوند تا از مهر ماه حضور دانش آموزان را در مدارس داشته باشیم.

لاری ادامه داد: همچنین جلساتی با وزارت علوم داشتیم که برای بازگشایی دانشگاه ها تصمیم‌ گیری شد. در عین حال ۲۰۰ هزار نفر اساتید و پرسنل دانشگاه داریم که آنها هم مرداد ماه واکسینه می‌ شود. همچنین حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در کشور داریم.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی که بالینی بودند، واکسینه شدند، اما سایر دانشجوهای مان که بالینی نبودند، مانده‌ اند. ۵۰۰ هزار نفر از دانشجویان در شهریور ماه واکسینه می‌ شوند، مهر ماه نیز یک میلیون، آبان ماه یک میلیون و در آذر هم مابقی واکسینه میشوند؛ ما یک سناریو و برنامه ای برای آموزش حضوری دانشجویان به صورت شناور داریم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала