شیوع ویروس کرونا باعث شد تا یک شهر در چین قرنطینه شود

© AP Photo / Andy Wongهمه گیری کرونا باعث شد تا یک شهر در چین قرنطینه شود
همه گیری کرونا باعث شد تا یک شهر در چین قرنطینه شود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.06.2021
Telegram
مقامات شهر دونگ گوانگ واقع در استان پر جمعیت گواندونگ، پس از شیوع نوع دلتای ویروس کرونا در این منطقه از مردم خواسته اند جز در موارد اضطراری، از خانه خارج نشوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از چاینا دیلی، نوع دلتا ویروس کرونا که اولین بار در هند مشاهده شد در این منطقه از چین گزارش شده است. شهر دونگ گوانگ برای 31 روز است که با این ویروس مبارزه می کند.

بر اساس این گزارش، مقامات شهر به ساکنان گفته اند نباید شهر را ترک کنند، مگر به دلایل اساسی؛ کسانی هم که شهر را ترک می کنند باید پیش از خروج آزمایش کرونا بدهند و نتیجه آن منفی باشد.

استان گوانگدونگ از 21 مه تا کنون 168 مورد عفونت تایید شده را گزارش کرده است که تقریباً 90 درصد آنها در مرکز آن یعنی گوانجو ساکن هستند. این موارد در مقایسه با سایر نقاط جهان و شیوع قبلی در چین تعداد کمی است اما گوانگدونگ نقطه ورود اصلی مسافر و بار است به همین دلیل جای ریسک کردن نیست.

اقدامات شدید ضدعفونی و قرنطینه از 21 مه منجر به ازدحام شناورهایی شده است که منتظر اسکان در یکی از بندرهای شلوغ کانتینر چین، یعنی ترمینال کانتینر بین المللی یانتیان در شهر بندری شنژن هستند. کارشناسان چینی می گویند که مبارزه گوانگجو علیه کرونا از نوع دلتا هشداری برای سایر شهرها در برابر خودآگاهی است. مقامات بهداشتی این کشور روز دوشنبه 17 مورد عفونت را در سرزمین اصلی تایید کردند. این رقم روز یکشنبه 23 مورد بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала