محسن رضایی پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ایران را تبریک گفت

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / محسن رضایی،دبیر مجمع تشخیص مصلحت
محسن رضایی،دبیر مجمع تشخیص مصلحت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.06.2021
Telegram
محسن رضایی، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران در پیامی پیروزی آقای سید ابراهیم رئیسی را در این اتخابات تبریک گفت.

به گزارش اسپوتنیک، متن پیام محسن رضایی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، در مقابل چشم ناظران و تحلیلگران جهانی، یکبار دیگر ثابت کرد که ملت سرافراز ایران، در پاسداشتِ نظام اسلامی و تقویت اقتدار و امنیت آن، از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزند و بی تردید این آزمون بزرگ، برگ زرین دیگری بر تاریخ مجاهدات ملت تاریخ ساز ما افزود.

 ابراهیم رئیسی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.06.2021
خبرهای غیر رسمی حاکی از پیروزی رئیسی در انتخابات ایران هستند

این حماسه شکوهمند را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف و فداکار ایران و به منتخب ملت، برادر ارجمندم آیت الله جناب آقای حاج سیدابراهیم رئیسی تبریک عرض نموده، از محضر الهی، دوام توفیقات ایشان را در این مسئولیت خطیر، طلب میکنم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراها و انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان ایران از ساعت ۷ صبح جمعه تا دو بامداد شنبه  به وقت تهران برگزار شد.

واجدین شرایط ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر شامل ۲۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن هستند  که در این‌دوره یک ‌میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رأی‌اولی واجد شرایط شامل، ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر زن می‌باشند.

همچنین ۳ میلیون و پانصد هزار ایرانی خارج از این کشور نیز واجد شرایط رأی دادن هستند که ۱۳۳ نمایندگی جمهوری اسلامی ایران و ۲۳۴ شعبه أخذ رأی در خارج از کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آماده شده بود.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала