خطیب زاده: در سه کشور امکان رای دادن برای ایرانیان وجود ندارد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / خطیب زاده: در سه کشور امکان رای دادن برای ایرانیان وجود ندارد
خطیب زاده: در سه کشور امکان رای دادن برای ایرانیان وجود ندارد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.06.2021
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که تهران برای سازماندهی رأی گیری در انتخابات ریاست جمهوری ایران در سه کشور موفق نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهار داشت: در آذرماه سال ١٣٩٩ وزارت امور خارجه، آغاز فرایند انتخابات را به کلیه نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ابلاغ و  درخواست نمود مقدمات برگزاری انتخابات در حوزه کشور متوقف فیه را فراهم آورند. 

پایان مبارزات تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.06.2021
پایان مبارزات تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری در ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: در فروردین‌ماه سالجاری وزارت امور خارجه اقلام و ملزومات مورد نیاز انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از جمله تعرفه انتخابات را با حضور نمایندگان ستاد انتخابات کشور و شورای محترم نگهبان تحویل و متعاقبا به کلیه نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان ارسال کرده است.

خطیب زاده در ادامه اظهار داشت: به دنبال تعیین رئیس ستاد انتخابات خارج از کشور و همچنین رئیس هیات نظارت بر انتخابات خارج از کشور تشکیل هیاتهای اجرائی در کلیه محلهای اخذ رای در خارج از کشور  و همچنین 200 نفر ناظر شورای نگهبان انجام شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: براین اساس 133 نمایندگی جمهوری اسلامی ایران و 234شعبه اخذ رای در خارج از کشور آماده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری شده است و فقط در سه کشور سنگاپور،  یمن و کانادا (با توجه به قطع روابط و تعطیلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور) انتخابات برگزار نخواهد شد.

خطیب زاده تاکید کرد: در خصوص زمینه سازی حضور ایرانیان خارج از کشور خصوصا با توجه به محدودیت های اعمالی در برخی از کشورها در زمینه کرونا،  تلاش گسترده ای در کشورهای مختلف انجام شد تا ضمن فراهم شدن شرایط برگزاری انتخابات برای ایرانیان خارج از کشور  پروتکل های بهداشتی کشورهای میزبان نیز رعایت شود که در همین ارتباط نیز در برخی کشورها همانند مالزی به رغم شرایط سخت قرنطینه، صندوق اخذ رای پیش بینی شده تا امکان برگزاری انتخابات حتی به صورت محدود فراهم شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تصریح کرد: در ساعات باقیمانده تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری همکاران ما در وزارت امور خارجه و نمایندگیهای کشورمان در خارج از کشور در حال تلاش هستند تا حداکثر آمادگی برای برگزاری انتخاباتی در شان ایرانیان مقیم خارج ایجاد گردد و قطعا با بیانات دلگرم کننده و توجه ویژه ای که مقام معظم رهبری در این زمینه داشتند با تلاش و جدیت مضاعف این ماموریت انجام خواهد شد.نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала