آیا حساسیت به تخم‌مرغ با تزریق واکسن کرونا ارتباط دارد؟

© Sputnik / Ilya Pitalev /  مراجعه به بانک تصاویر واکسن کرونا
واکسن کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.06.2021
Telegram
اشخاصی که نباید دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کنند، مشخص شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، در باره اینکه چه کسانی از نظر علمی نباید واکسن کرونا را تزریق کننند، کسانی که به تخم مرغ حساسیت دارند، حتما قبل از تزریق واکسن کرونا از پزشک آن مرکز سوال کنند که آیا می‌توانند واکسن کرونا را تزریق کنند یا خیر. در عین حال کسانی که سابقه هر نوع آلرژی جدی دارند، حتما بعد از تزریق واکسن یک ربع تا نیم ساعت در مرکز واکسیناسیون تحت نظر بمانند.

سازمان بهداشت جهانی درباره آینده کرونا هشدار داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.06.2021
سازمان بهداشت جهانی درباره آینده کرونا هشدار داد

همچنین اگر کسی بعد از تزریق واکسن، شوک آلرژیک شدید نشان داد، با دارو قابل درمان بوده و اصلا جای نگرانی نیست، اما کسانی که بعد از تزریق دوز اول واکسن کرونا واکنش آلرژیک شدید نشان دادند، نباید دوز دوم واکسن را دریافت کنند.

باید توجه کرد که حداکثر ایمنی واکسن کرونا چهار هفته بعد از تزریق دوز دوم واکسن کروناست و ایمنی اولیه نیز چهار هفته بعد از تزریق دوز اول واکسن کرونا حاصل می‌شود، اما این ایمنی کامل نیست و باید حتما تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد.

بر اساس اعلام صفحه اینستاگرامی وبدا، در عین حال فاصله تزریق بین دو دوز واکسن کرونا، در واکسن‌های مختلف، متفاوت است و نباید اصرار کرد که دوز دوم واکسن را زودتر از موعد تزریق کرد، زیرا ایمنی کمتری حاصل می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала