وقوع چند اقدام تروریستی و دستگیری عاملان انفجار سراوان

© AFP 2022 / Stringerوقوع چند اقدام تروریستی و دستگیری عاملان انفجار سراوان
وقوع چند اقدام تروریستی و دستگیری عاملان انفجار سراوان - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.05.2021
Telegram
وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران: هشدار به گروهک‌ های تروریستی! هرگونه اقدام بر علیه امنیت کشور، با واکنش قاطع و موثر مواجه خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وزارت اطلاعات ایران، با تلاش های مضاعف در ادارات کل اطلاعات سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی، سه تیم تروریستی متلاشی و عاملان انفجار تروریستی اول فروردین سال جاری سراوان شناسایی و دستگیر شدند.

وزارت اطلاعات ایران سه تیم تروریستی را دستگیر کرد+ویدیو - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.05.2021
وزارت اطلاعات ایران سه تیم تروریستی را دستگیر کرد+ویدیو

همچنین در اطلاعیه وزارت اطلاعات ایران آمده است: این انفجار کور تروریستی که در میدان کوزه سراوان رخ داد، منجر به شهادت یک نوجوان شانزده ساله بلوچ و زخمی شدن چند عابر بی‌ گناه شد. عناصر این تیم وابسته به گروهک تروریستی جیش الظلم، آموزش نظامی را در یک کشور خارجی دیده و با هدایت گروهک، اقدام به این جنایت کردند. از این تیم که بدنبال اقدامات تروریستی دیگری بود؛ یک قبضه کلت کمری، شصت کیلو مواد منفجره به همراه ریموت کنترل و چاشنی انفجاری، کشف و ضبط گردید.

همچنین این نهاد امنیتی ایران افزود: یک تیم دیگر نیز در سیستان و بلوچستان شناسایی و با دستگیری آن‌ها از چند اقدام ایذایی و تروریستی جلوگیری شد. این تیم با هدایت گروهک تروریستی جنایتکار مستقر در اروپا، بدنبال اقدامات تروریستی در سطح استان و انفجار وحشیانه در اماکن مذهبی، برای تفرقه افکنی و اختلافات مذهبی بود.

در قسمتی دیگر از این اطلاعیه ذکر شده: از سرکرده شرور این تیم تروریستی که سابقه قاچاق مواد مخدر و قتل دارد؛ دو قبضه کلت کمری، دو قبضه کلاش به همراه مقادیری ابزار و مواد ساخت بمب کشف گردید.

همچنین یک تیم مسلح که برای اخاذی و اقدام تروریستی از اقلیم عراق وارد کشور شده بود؛ تحت رصد قرار گرفت و پس از درگیری مسلحانه در منطقه مرزی ارومیه، دو نفر از آن‌ها کشته و یک نفر متواری شد. از این تیم تروریستی، دو قبضه کلاش، نارنجک، مواد انفجاری و مهمات بدست آمد.

وزارت اطلاعات ایران در هشداری اعلام کرد: به گروهک‌ های تروریستی هشدار می‌دهیم هرگونه اقدام بر علیه امنیت کشور، با واکنش قاطع و موثر مواجه خواهد شد. ضمن اینکه کشورهایی که مأمن فعالیت این گروه‌های تروریستی هستند، باید پاسخگوی اقدامات تروریستی آن‌ها نیز باشند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала