انتقاد چین از خروج آمریکا از افغانستان

© Sputnik / Press service of the Ministry of Foreign affairs of the Russian Federation /  مراجعه به بانک تصاویر انتقاد چین از خروج آمریکا از افغانستان
انتقاد چین از خروج آمریکا از افغانستان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.05.2021
اشتراک
وزیر امور خارجه چین از خروج آمریکا از افغانستان انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین در جریان گفتگوی تلفنی با شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان گفت که خروج عجولانه نیروهای آمریکایی از افغانستان ضربه ای به روند آتش بس داخلی بود.

سایت وزارت خارجه چین سخنان وانگ یی را به اینصورت بازتاب داد: "وانگ یی خاطرنشان كرد كه خروج عجولانه نیروهای آمریكا از افغانستان ضربه جدی به روند آتش بس در افغانستان شده است و همچنین بر ثبات منطقه تأثیر منفی گذاشته است. در این شرایط طرف چینی انتظار دارد كه سازمان ملل متحد نقش شایسته خود را ایفا كند و سازمان همکاری شانگهای باید توجه بیشتری داشته باشد و این مسئله را تحت نظر بگیرد. کشورهای همسایه افغانستان باید تعامل را تقویت کنند و به عنوان یک جبهه متحد عمل کنند و اقدامات هماهنگ انجام دهند. "

وزیر خارجه چین تأکید کرد که پاکستان به طور سنتی در مسئله افغانستان تأثیر مهمی دارد و پکن از تلاش های پاکستان برای دستیابی به صلح در افغانستان قدردانی می کند.

وی گفت: "در شرایط فعلی، چین و پاکستان باید به تقویت هماهنگی استراتژیک، تأثیر فعال تر بر روند صلح در افغانستان و حفظ صلح و ثبات منطقه ای ادامه دهند."

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала