اتحادیه اروپا: پیشرفت‌های متوسطی در سومین هفته مذاکرات برجام حاصل شد

© REUTERS / EU Delegation in Viennaاتحادیه اروپا: پیشرفت‌های متوسطی در سومین هفته مذاکرات برجام حاصل شد
اتحادیه اروپا: پیشرفت‌های متوسطی در سومین هفته مذاکرات برجام حاصل شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.05.2021
Telegram
معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، پیشرفت‌های حاصل شده در سومین هفته مذاکرات برجامی را "متوسط" ارزیابی نمود.

به گزارش اسپوتنیک، انریکه مورا، معاون سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و رئیس‌ کمیسیون مشترک برجام در پیامی توئیتری پیشرفت‌های حاصل شده در سومین هفته مذاکرات برجامی را "متوسط" ارزیابی کرد.

معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا نوشت: کمیسیون مشترک برجام سومین هفته مذاکرات خود در وین را به پایان رساند. پیشرفت‌های متوسطی حاصل شده اما جزئیات بیشتر با پیچیدگی‌های بیشتر همراه است. ما هفته آینده برای ادامه کار گرد هم می‌آییم.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام ۱۳ فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین این گفت‌وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال شود و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم‌ها و هسته‌ای تشکیل و بررسی‌ها را انجام دهد. نتایج بررسی‌های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز جمعه ۲۰ فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت‌های برای تنفس و مشورت‌ به پایتخت‌ها برمی‌گردند و مقرر شد روز چهارشنبه ۲۵ فروردین دوباره در وین گردهم بیایند. این نشست با یک روز تاخیر به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا به کرونا در روز پنجشنبه ۲۶ فروردین برگزار و مقرر شد که نشست‌های کارشناسی به کار خود ادامه دهند.

نشست کمیسیون مشترک برجام نیز روز شنبه ۲۸ فروردین ماه در وین برگزار شد و در این چند روز رایزنی‌ها در سطوح کارشناسی و کارگروه‌ها ادامه داشت. نشست بعدی هم روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین ماه در وین برگزار و هیأت‌های توافق کردند که دوباره گفت‌وگوها را از سر بگیرند که نشست مزبور سه‌شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل وین برگزار گردید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала