تلاش هوآوی برای خلاص شدن از تحریم‌های آمریکا

© REUTERS / Dado Ruvicکمپانی هوآوی
کمپانی هوآوی - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.04.2021
Telegram
هوآوی چین از چه شیوه جدیدی برای مقابله با آمریکا استفاده می کند؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از « CNBC»، شرکت هوآوی سازنده تجهیزات مخابراتی چینی در تلاش است تا با توسعه توانایی‌های نرم‌افزاری خود از فشارها، تحریم‌ها و محدودیت‌های ایالات متحده که تجارت تلفن‌های هوشمند این شرکت چینی را مختل کرده است، خلاص شود.

شرکت هوآوی سازنده تجهیزات مخابراتی چینی بعد از اعمال فشار و تحریم فراوان آمریکا تصمیم گرفته تا در سال جاری بیش از یک میلیارد دلار در صنعت خودروهای هوشمند سرمایه‌گذاری کند و با این کار از «تسلا» پیشی بگیرد.

هوآوی در سال 2019 توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا در لیست سیاه صادرات قرار گرفته است و این ممنوعیت تجارت، شرکت هوآوی را تحت فشار زیادی قرار داده است.

وزیر خارجه چین: دموکراسی کوکاکولا نیست - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.04.2021
وزیر خارجه چین: دموکراسی کوکاکولا نیست

شرکت هوآوی سال گذشته اعلام کرده بود که با کاهش متوسط سود سالانه 3.2 درصدی خود مواجه بوده است چراکه درآمد خارج از کشور آن به دلیل بیماری کووید 19 و تحت تاثیر تحریم‌های ایالات متحده آمریکا کاهش یافته است.

یکی از مدیران شرکت هوآوی در اینباره گفت: «هنوز معلوم نیست که از لیست تحریم‌های آمریکا خارج شویم و ما نمی‌توانیم استراتژی خود را براساس یک فرض بی‌اساس قرار بدهیم، این شرکت سرمایه‌گذاری را بر روی حوزه‌هایی انجام خواهد داد که کمترین وابستگی را به آمریکا داشته باشد و در همین راستا هوآوی در سال جاری بیش از یک میلیارد دلار در صنعت خودروهای هوشمند سرمایه‌گذاری خواهد کرد که فناوری خودروهای بدون‌سرنشین این شرکت به این خودروها اجازه خواهد تا بیش از 1000 کیلومتر رانندگی کنند.

اقدام آمریکا علیه هوآوی اعتماد به صنعت نیمه‌هادی‌ها در جهان را خدشه‌دار کرده و موجب کمبود این تراشه‌ها در سطح جهان شده است چرا که شرکت‌های چینی سال گذشته از ترس اقدام مشابه علیه آنها، به جمع‌‌آوری نیمه‌هادی‌هایی با ارزش 3 تا 6 ماه روی آوردند؛ تقاضای فراوانی از بازار چین برای تجهیزات تراشه‌‌هایی که تحت تاثیر قوانین ایالات متحده نیستند یا می‌توانند با قوانین ایالات متحده آمریکا سازگار باشند، شرکت‌ها را به سمت سرمایه‌گذاری در این تراشه‌ها سوق داده است».

خودروهای الکتریکی و هوشمند را باید آینده صنعت حمل‌و‌نقل دانست. این خودروها به زودی خواهند توانست با همه دستگاه‌های هوشمند پیرامون ما یکی شده و ارتباطی یک‌پارچه را برقرار کنند.

فرمول 1+8+N که پیشنهاد هواوی برای دنیای آینده با مرکزیت گوشی هوشمند است، می‌تواند با استفاده از روش‌های ارتباطی مانند Huawei Share و فناوری HiLink، ارتباط بین دستگاه‌های مختلف اعم از گوشی، ایرباد، خودرو، اسپیکر، ساعت هوشمند، تلویزیون، کامپیوتر را برقرار کرده و راهکاری جامع برای یک زندگی هوشمند باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала