نمکی برای کمک به مهار کرونا در هند اعلام آمادگی کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / نمکی برای کمک به مهار کرونا در هند اعلام آمادگی کرد
نمکی برای کمک به مهار کرونا در هند اعلام آمادگی کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.04.2021
Telegram
وزیر بهداشت ایران در نامه ای به همتای هندی خود از ابتلا و مرگ و میر بالای شهروندان آن کشور به بیماری کووید19 ابراز تاسف کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبدا، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در نامه ای به هاراش وارد هان وزیر بهداشت هند تاکید کرد: مدیریت پاندمی موجود به جز با همدلی، همکاری و مساعدت همه کشورها در سایه عدالت، رفع تبعیض ها و تحریم ها و همچنین رساندن عادلانه همه امکانات موثر در پیشگیری، تشخیص و درمان برای یکایک مردم نیازمند جهان و حمایت سیاسی، کارشناسی و اقتصادی تشکیلات بین المللی و سازمان های مردم نهاد میسر نخواهد بود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران گرچه در سایه تحریم های ظالمانه و فشارهای ناشی از آن برای تهیه دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی، روزهای سختی را گذراند و امروز نیز با موج چهارم بیماری ناشی از ویروس موتاسیون یافته انگلیسی روبرو است، مع الوصف توانسته با تکیه بر دانش بومی، استفاده از تجربه و علم دانشمندان داخلی و همچنین وفاق گسترده علمی با کمترین عارضه ممکن از این موج سهمگین عبور کند.

سعید نمکی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.04.2021
نمکی: علیه جهش های جدید کرونا واکسن می سازیم

نمکی ادامه داد: ایران توانست تجهیزات و داروهای مورد نیازش را بسازد و در عرصه واکسن نیز زیرساخت های مناسبی را فراهم کند که امیدواریم تبادل تجارب با مراکز علمی، تحقیقاتی و تولیدی دوکشور بتواند آینده روشن تری را برای دو کشور که سابقه دیرینه ای در تبادلات علمی، فرهنگی و تولیدی دارند رقم بزند. دولت و ملت ایران آماده اند تا در این روزهای سخت و در اوج گرفتاری شهروندان عزیز کشور هندوستان با اپیدمی کووید19 از هر کمک فنی، کارشناسی و تجهیزاتی دریغ نکند. توفیق مهار هرچه زودتر بیماری را برای جناب عالی و همکاران ارجمندتان آرزومندم.

هند با یک سونامی ویروس کرونا مواجه است و کمبود امکانات پزشکی، به گفته کارشناسان، سیستم بهداشتی این کشور را در آستانه فروپاشی قرار داده است. تاکنون 16 میلیون و 600 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 345 هزار نفر جان باخته اند. گزارش های منتشر شده از هند حاکی از این است که بیمارستانهای این کشور با کمبود جا و امکانات درمانی از جمله اکسیژن مواجه هستند و بسیاری از مردم این کشور از ترس ابتلا به کرونا برای تحویل اجساد درگذشتگان خود مراجعه نمی کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала