آماده‌سازی تحریکات تروریست ها در سوریه

© Sputnik / Mikhail Alaeddin شهر ادلب
 شهر ادلب - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.04.2021
Telegram
در ادلب تشدید فعالیت تروریست ها مشاهده می شود.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر کارپوف معاون رئیس مرکز آشتی طرفهای درگیر در سوریه اعلام کرد که در جنوب –غرب ادلب، تروریست ها به فعالیت خود شدت بخشیده‌اند که می تواند گواه آماده‌سازی تحریکات مسلحانه باشد.

Большой десантный корабль Ямал - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.04.2021
روسیه از امشب دسترسی کشتی های خارجی به تعدادی از مناطق دریای سیاه را مسدود می کند

وی در ادامه افزود:« در ادلب سوریه، گروه های مسلحانه غیرقانونی به فعالیت خود برای آغاز عملیات مسلحانه با نیروهای دولتی سوریه شدت بخشیدند و تا 300 تروریست و 10 خودرو مجهز به  مسلسل های سنگین و سیستم آتشباری – پرتاب موشکی چندگانه به جنوب –غرب ادلب اعزام شدند.

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала