در راهپیمایی مشعل در ایروان پرچم‌های ترکیه و آذربایجان به آتش کشیده شدند + ویدئو

© Sputnik / Asatur Yesayantsدر راهپیمایی مشعل در ایروان پرچم‌های ترکیه و آذربایجان به آتش کشیده شدند
در راهپیمایی مشعل در ایروان پرچم‌های ترکیه و آذربایجان به آتش کشیده شدند - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.04.2021
Telegram
شرکت کنندگان در راهپیمایی مربوط به سالگرد نسل کشی ارامنه توسط دولت عثمانی، پرچم‌های ترکیه و آذربایجان را به آتش کشیدند.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت کنندگان در راهپیمایی مشعل در ایروان که زمان آن همزمان با گرامیداشت 24 آوریل، روز نسل کشی ارامنه در امپراتوری عثمانی بود، پرچم های ترکیه و آذربایجان را به آتش کشیدند.

این رویداد به طور سنتی توسط حزب مخالف "فدراسیون انقلابی ارمنی" و اتحادیه جوانان آن در روز قبل از روز بزرگداشت برگزار می شود. آخرین نقطه این راهپیمایی، یادمان نسل کشی ارمنی‌ها برای قربانیان نسل کشی است، جایی که شرکت کنندگان برای تمام شب در کنار آتش جاویدان می مانند.

در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20، امپراتوری عثمانی مرتباً دست به آزار و اذیت ارامنه می‌زدند. به ویژه در سال 1915، به گفته تعدادی از مورخان، بیش از 1.5 میلیون ارمنی کشته شدند. واقعیت نسل کشی مردم ارمنستان در امپراتوری عثمانی توسط 23 کشور و همچنین پارلمان اروپا و شورای جهانی کلیساها به رسمیت شناخته شد. در سال 1995، دومای دولتی روسیه قطعنامه محکومیت نسل کشی مردم ارمنستان در سالهای 1915-1922 در میهن تاریخی خود - ارمنستان غربی را تصویب کرد.

ترکیه به طور سنتی اتهامات مربوط به نسل کشی ارامنه را رد می کند و در برابر انتقادات غرب از این موضوع واکنش بسیار جدی نشان می دهد. آنکارا اصرار دارد که اصطلاح نسل کشی را در رابطه با وقایع سال 1915 کنار بگذارند و معتقد است که هم ارمنی ها و هم ترک ها قربانی آنها شده اند. ترکیه همچنین خواستار ایجاد یک کمیسیون بین المللی از مورخان برای مطالعه اسناد بایگانی موجود در این کشور به منظور توسعه رویکرد عینی در حوادث جنگ جهانی اول است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала