در بازار مرغ در تهران چه خبر است؟

© AP Photo / Antonio Calanniدر بازار مرغ در تهران چه خبر است؟
در بازار مرغ  در تهران چه خبر است؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.04.2021
Telegram
وزیر جهاد کشاورزی ایران با بیان اینکه تا چندی قبل با وجود توزیع روزانه ۱۹۰۰ تن مرغ در تهران باز هم بازار تشنه بود، گفت: الان روزانه حدود ۱۲۰۰ تن مرغ برای تهران عرضه می‌شود، اما به رغم کاهش عرضه بازار آرام هست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، کاظم خاوازی  با اعلام اینکه از 11 فروردین مسئولیت ساماندهی کارگروه مرغ به وزارت جهاد کشاورزی داده شده است، گفت: بازار مرغ تحت کنترل است و نقاط حساس بررسی و پایش شدند.

روحانی: ما در واردات مرغ هم تحریم شدیم - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.04.2021
روحانی: ما در واردات مرغ هم تحریم شدیم

وی برنامه‌ریزی نامناسب را یکی از نیاز‌های اصلی بازار مرغ خواند و گفت: استان سیستان و بلوچستان روزانه به 250 تن مرغ نیاز دارد، اما تولید مرغ در این استان فقط 25 تن است و باید مرغداری‌های مجهزی در این استان احداث شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه برای سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و چهارمحال و بختیاری و جنوب کرمان مجوز‌هایی برای احداث مرغداری داده شده است، گفت: مشکلات کمبود مرغ ماه‌های گذشته در بازار به دلیل کمبود تولید نبوده است.

وی با بیان اینکه تا چندی قبل با وجود توزیع روزانه 1900 تن مرغ در تهران باز هم بازار تشنه بود، گفت: الان روزانه حدود 1200 تن مرغ برای تهران عرضه می‌شود، اما به رغم کاهش عرضه بازار آرام هست.

خاوازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر با همکاری سایر نهاد‌ها همچون وزارت صنعت، تعزیرات و وزارت کشور روند تولید و توزیع مرغ به آرامش رسیده است، در خصوص قاچاق تخم مرغ نطفه‌دار و جوجه یک روزه هم گفت: میزان قاچاق خیلی بالا نبود، اما بلافاصله با همکاری دستگاه‌های امنیتی همان میزان کم هم شناسایی شد و از ورود آن جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه بازار مرغ به صورت مداوم رصد می‌شود، گفت: یکی از اقدامات کارگروه، رصد و برنامه‌ریزی بلندمدت برای تولید مرغ طی دو سال آینده کشور است، چون هر گوشتی که امروز در بازار عرضه می‌شود حاصل برنامه‌ریزی 16 ماه قبل است و این برنامه‌ریزی باید مداوم باشد تا مردم و دولت آینده دوباره دچار مشکلات و عدم توازن در بازار مرغ نشوند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала