واکنش روسیه به خروج نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان: میلیاردها دلار پول به باد رفت

© Photo / MoD واکنش روسیه به خروج نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان: میلیاردها دلار پول به باد رفت
 واکنش روسیه به خروج نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان: میلیاردها دلار پول به باد رفت  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.04.2021
Telegram
وزارت امور خارجه روسیه در مورد خروج نیروهای آمریكا و ناتو از افغانستان اعلام نمود که میلیاردها دلار پول به داخل شن و ماسه رفت.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام نمود که خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان به گونه ای است که میلیاردها دلار پول به باد رفته است.

 صاحب نظران آمریکا: چرا در دو قدم مانده به پیروزی افغانستان را ترک کنیم؟  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.04.2021
گزارش و تحلیل
صاحب نظران آمریکا: چرا در دو قدم مانده به پیروزی افغانستان را ترک کنیم؟

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است که میلیاردها دلار آموزش برای نیروهای امنیت ملی افغانستان در شن و ماسه فرو رفته است (به باد رفته است). به رسمیت شناختن این واقعیت که مشکلات افغانستان هیچ راه حلی نظامی ندارد، تنها پس از یک دهه کار به آمریکایی ها ثابت شد".

این وزارتخانه خاطرنشان كرد كه ایالات متحده و سایر كشورهای ناتو با ترك کابل، این قول را دادند که ادامه حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان را انجام دهند. در ادامه بیانیه فوق آمده است: "اینکه آیا آنها در انجام این کار موفق خواهند شد یا خیر، سوال بزرگی است، زیرا بیش از 20 سال این اتحادیه نتوانسته است از عهده ایجاد ساختارهای قدرتمند محلی آماده برای غلبه بر جنگ در افغانستان برآید که می تواند به طور مستقل از کشور محافظت کند و از نظم و قانون در آن اطمینان حاصل کند.".

پیش از این در خبرها آمده بود که با وجود اعلام دولت بایدن بر خروج کامل نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان، علاوه بر ارتش آمریکا، تعدادی از مقامات وزارت خارجه آمریکا نیز علیه خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان موضع گیری کرده اند. دولت آمریكا قبلاً اعلام كرده بود كه خروج نیروها از افغانستان را تا اول ماه مه آغاز و تا 11 سپتامبر به پایان می رساند. اظهار شده است که این خروج در هماهنگی کامل با متحدان و شرکا انجام خواهد شد. پیش از این، ناتو اعلام کرده بود که تصمیم گرفته است تا 1 ماه مه، خروج هماهنگ و تدریجی نیروهای خود  را از افغانستان آغاز کند که قرار است چند ماه به طول انجامیده و تا ماه سپتامبر به پایان برسد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала