انفجار در نزدیکی تأسیسات اتمی اسرائیل + فیلم

© Photo / IRNAتأسیسات اتمی دیمونا در اسرائیل
تأسیسات اتمی دیمونا در  اسرائیل  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.04.2021
Telegram
منابع خبری بامداد پنجشنبه از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی تأسیسات هسته‌ای دیمونا در اسرائیل خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های ایران ، خبرگزاری فلسطینی شهاب گزارش داد: «آژیرهای هشدار در نقب اشغالی به صدا درآمدند. پس از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار دهنده در شهرک‌های نزدیک نوار غزه ، صدای انفجار مهیبی شنیده شده است».

این خبرگزاری نوشت: «شهرک‌نشینان یهودی در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که پس از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار در اطراف نوار غزه ، انفجاری در جنوب کرانه باختری شنیده شده است».

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم اسرائیل گزارش داد: «صدای آژیرها در منطقه ابو قرینات ، نزدیک دیمونا در نقب پخش می‌شود... به نظر می‌رسد یک موشک از نوار غزه به سمت منطقه دیمونا شلیک شده است».

خبرگزاری شهاب به نقل از ساکنان جوامع بادیه‌نشین در نزدیکی دیمونا نوشت: «خانه های ما به دلیل انفجاری که پس از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار رخ داد، لرزید. شاهدان نیز می‌گویند پس از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار ، صدای انفجار شدیدی در سراسر مناطق الخلیل، اورشلیم و رام‌الله شنیده شده است».

با این حال روزنامه نگار اسرائیلی «الموج بوکر» مدعی است: «هیچ موشکی از نوار غزه شلیک نشده است».

خبرنگاران اسرائیلی  گزارش دادند، از منطقه مابین «بئر السبع» و «دیمونا» در جنوب اسرائیل صدای آژیر هشدار حمله موشکی شنیده می‌شود که به گفته آنها، این منطقه برای حملات موشکی معمول نیست.

خبرنگار روزنامه «جروزالم‌پست» نوشت: «صدای چندین انفجار در اورشلیم،مودیعین، رخووت، کریات اونو، بئر السبع و چند منطقه دیگر به گوش می‌رسد. گزارش‌هایی از به‌کار رفتن سامانه پدافندی پاتریوت نیز منتشر شده است».

با اینکه هنوز منبع این انفجارها مشخص نیست اما گزارش‌های تایید نشده حاکی از آن است که سامانه پدافندی پاتریوت،‌ یک فروند موشک را در نزدیکی تأسیسات هسته‌ای دیمونا رهگیری کرده است.

فیلمی منتشر شده که گفته می‌شود مربوط به انفجار بامداد امروز (پنجشنبه) در اسرائیل است.

​انفجار امروز درحالی است که دیروز (چهارشنبه) نیز انفجاری مهیب در یکی از کارخانه‌های امنیتی حساس در اسرائیل به وقوع پیوست.

روزنامه اسرائیل «هاآرتص» در این باره گزارش داد که این انفجار صبح چهارشنبه در یک تأسیسات امنیتی حساس در مرکز فلسطین اشغالی به وقوع پیوسته و هنوز جزئیاتی درباره تلفات احتمالی این انفجار در دست نیست.

به دنبال انفجار بامداد امروز (پنجشنبه) درمنطقه ای نزدیک تاسیسات اتمی دیمومنا، خبرنگار شبکه «صدای آمریکا» نوشت: «این در حالی است که اسرائیل به‌تازگی سامانه‌های پدافند هوایی در اطراف راکتور اتمی دیمونا و بندر ایلات را به دلیل نگرانی از حملات موشکی یا پهپادی، تقویت کرده بود».

وبگاه اسرائیلی «۰۴۰۴» هم گزارش داد: «یک موشک زمین به هوا که از سوریه به سمت یک هواپیمای [اسرائیلی] شلیک شده بود، در نقب اشغالی فرود آمد و سامانه‌های پدافندی اسرائیل موفق به مقابله با آن نشدند».

اما ارتش رژیم اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرده که «به دنبال گزارش فعال‌شدن هشدار، یک فروند موشک هوا به زمین از خاک سوریه به داخل اسرائیل شلیک شده که در منطقه نقب سقوط کرده است. در پاسخ به آن، چند دقیقه پیش، ارتش اسرائیل سکوی پرتاب موشک زمین به هوا را در منطقه سوریه مورد حمله قرار داد.»

هنوز منبع انفجارها و میزان خسارات وارد شده مشخص نیست و خبرها در حد گمانه زنی در باره ابعاد این واقعه منتشر شده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала