آمریکا درصدد جلوگیری از حمله سایبری به شبکه توزیع برق

© Sputnik / Natalia Seliverstovaآمریکا درصدد جلوگیری از حمله سایبری به شبکه توزیع برق
آمریکا درصدد جلوگیری از حمله سایبری به شبکه توزیع برق - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.04.2021
Telegram
کاخ سفید طرحی جدید برای ارتقای زیرساخت های حیاتی آمریکا ارائه کرده که شامل استفاده از تجهیزات جدید در شبکه توزیع برق است تا در برابر حملات سایبری مقاوم شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، بر اساس جزئیات نسخه پیش نویس طرحی جدید، کاخ سفید تصمیم دارد امنیت شبکه توزیع برق را به سرعت ارتقا دهد، این در حالیست که سال‌ ها ارتقای شبکه طول می ‌کشد تا قابلیت واحدها برای مقابله با هکرها تغییر کند.

رسانه: هکرهای ایرانی سعی می کنند اسناد پزشکی آمریکا و اسرائیل را بدست آورند - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.03.2021
رسانه: هکرهای ایرانی در صدد رصد تحولات پزشکی آمریکا و اسرائیل

جزئیات برنامه حاکی از آن است که طرح مذکور انگیزشی برای شرکت‌های برق فراهم می ‌کند تا شیوه‌های محافظت از خود را در برابر حملات سایبری تغییر دهند.

همچنین این طرح واحدهای توزیع برق را تشویق می ‌کند تجهیزات نظارت جدید و پیشرفته‌ ای نصب کنند که با سرعت بیشتری هکرها را ردیابی می‌ کند و اطلاعات را به طور گسترده با دولت آمریکا به اشتراک بگذارند.

علاوه بر آن از واحدهای تولید برق خواسته شده سایت‌های حساسی را شناسایی کنند که در صورت حمله به آنها، شبکه توزیع به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

طرح مذکور شامل یک برنامه سری وزارت انرژی می ‌شود تا طی آن نارسایی ها در تجهیزات شبکه شناسایی شوند که ممکن است دشمنان سایبری آمریکا از آنها سوء استفاده کنند.

این برنامه گام نخست در یک اقدام وسیع‌تر برای حفاظت واحدهای زیربنایی در مقابل حملات سایبری است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала