انتقاد ترامپ از جو بایدن، در خصوص تصمیم برای خروج از افغانستان

© AP Photo / Matt Rourke / Patrick Semanskyتمجید ترامپ از جو بایدن، در خصوص تصمیم برای خروج ار افغانستان
تمجید ترامپ از جو بایدن، در خصوص تصمیم برای خروج ار افغانستان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.04.2021
Telegram
رئیس جمهور سابق آمریکا از تصمیم کاخ سفید برای خروج نظامی از افغانستان استقبال کرد اما در عین حال از برنامه زمانبندی آن انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از طرح جو بایدن رئیس جمهور فعلی این کشور برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ انتقاد کرد و تسریع در این خصوص را خواستار شد.

طرح های آمریكا برای ارتش خود پس از خروج از افغانستان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.04.2021
طرح های آمریكا برای ارتش خود پس از خروج از افغانستان

دونالد ترامپ در بیانیه ای که توسط برخی رسانه های آمریکایی منتشر شده است، گفت: دوست ندارم که بایدن از ۱۱ سپتامبر به عنوان محدوده زمانی برای عقب نشینی نیروهای ما از افغانستان استفاده کند.

ترامپ علت مخالفت خود را با این زمانبندی دو موضوع اعلام کرد و در توضیح علت اول گفت: خروج ایالات متحده از افغانستان باید به شکلی سریعتر انجام شود چرا که نیروهای آمریکایی مدت هاست آنجا حضور دارند.

ترامپ ادامه داد: علت دوم این است که تاریخ ۱۱ سپتامبر با حوادث و دوره ای بسیار فاجعه بار در تاریخ ایالات متحده مرتبط است و باید به عنوان تاریخی برای ادای احترام به قربانیان این حادثه باقی بماند.

گفتنی است که منابع رسانه ای غربی پیش از این اعلام کرده بودند که رییس جمهور آمریکا تا ۱۱ سپتامبر همه نظامیان تروریست این کشور را از افغانستان خارج خواهد کرد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست و خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که بایدن با نقض توافق دوحه میان طالبان با دولت ترامپ در سال گذشته در خصوص خروج نظامیان تروریست آمریکایی از افغانستان در روز اول ماه می سال جاری میلادی، در صدد است تا ۱۱ سپتامبر همه نیروهایش را از این کشور خارج کند.

این در حالیست که جو بایدن رییس جمهور آمریکا پیشتر و در جریان نخستین کنفرانس خبری خود گفته بود که نمی تواند به وعده کشورش در خصوص توافق دوحه در تاریخ اول ماه می عمل کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала