نظامیان آمریکایی وارد یمن شدند

© Photo / Public domain / DVIDS / SSgt Eunique Stevensنظامیان آمریکایی وارد یمن شدند
نظامیان آمریکایی وارد یمن شدند - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.04.2021
Telegram
آژانس مطبوعات یمن ورود تفنگداران دریایی آمریکا به فرودگاه بین المللی الغیضه را تایید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  ایرنا، آژانس مطبوعات یمن روز یکشنبه نوشت: منابع آگاه بدون مشخص کردن هویت هواپیمایی که با آن وارد شده ‌اند، ورود این تفنگداران دریایی آمریکا به فرودگاه بین المللی الغیضه که تحت کنترل نیروهای عربستان سعودی است در طی دو روز گذشته را تایید کردند.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی یمن را بمباران کردند - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.04.2021
جنگنده‌های ائتلاف سعودی یمن را بمباران کردند

آژانس مطبوعات یمن گزارش داد، ورود این تفنگداران نیروی دریایی آمریکا پس از ورود نیروهای مشترک آمریکا و انگلیس به فرودگاه استان المهره در اواخر ژانویه انجام شده است.  

فعالیت ‌های آمریکا و انگلیس در استان ‌های تحت کنترل نیروهای ائتلاف و دولت فراری منصور هادی به ویژه پس از سفر کریستوفر هنزل سفیر آمریکا به فرودگاه الغیضه در اوایل دسامبر سال گذشته، انجام می ‌شود.

پیشتر در تیرماه سال گذشته سخنگوی نظامی جنبش انصارالله از کشف سلاح‌ های ارسال‌ شده از سوی آژانس توسعه بین ‌المللی آمریکا برای ائتلاف سعودی در یمن خبر داده بود و در یک کنفرانس خبری گفته بود که ماهیت اصلی آژانس آمریکایی این است که تلاش می‌ کند برنامه‌ ها و اهدافش را بر مردم یمن تحمیل کند. این آژانس نقش‌ های اطلاعاتی خود را با شعارهای انسانی به انجام می‌رساند.

سرتیپ یحیی سریع تاکید کرد: آمریکا از حمایت‌ های نظامی،‌ لجستیکی و اطلاعاتی ائتلاف سعودی در جنگش علیه یمن دست برنداشته است. آژانس یادشده نیز زیر نظر مستقیم وزارت خارجه آمریکاست و به نفع دشمنان یمن عمل می‌کند.

وی افزود: واشنگتن پشت ‌سر ائتلاف متجاوز سعودی قرار دارد. این آمریکاست که این ائتلاف را مجهز به سلاح می ‌کند،‌ اهدافش را مشخص می‌ کند و بر جنایت ‌های وحشیانه ‌اش در حق مردم یمن سرپوش م ‌گذارد. 

سخنگوی انصارالله ادامه داد: مردم ما با سلاح‌ های آمریکایی کشته می ‌شوند. مردم ما در رنج و سختی هستند زیرا آمریکا از دست‌ نشانده‌ هایش در منطقه یعنی عربستان و امارات حمایت ‌می ‌کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала