داستانی مرموز راجب به جراحی پلاستیک بینی در 400 سال قبل در ایتالیا

© Fotolia / Petar Neychevداستانی مرموز راجب به جراحی پلاستیک بینی در 400 سال قبل در ایتالیا
داستانی مرموز راجب به جراحی پلاستیک بینی در 400 سال قبل در ایتالیا - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.04.2021
Telegram
مردی که بینی خود را از دست داده بود برای ترمیم به نزد پزشک می رود ولی نتیجه این ترمیم رضایت بخش نبود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایندیپندنت، پزشکی هلندی به نام ژان باپتیست ون هلمونت در سال 1624 در کتاب "درمان های مغناطیسی" خود داستان عجیبی در مورد مردی از بروکسل که بینی خود را از دست داده بود نوشت: مردی که بینی خود را در جنگ از دست داده بود نزد یکی از مشهورترین پزشکان جراح در ایتالیا می رود و در خواست می کند که بینی وی را ترمیم کند.

این مرد به معروف ترین جراح ایتالیایی در آن زمان، گاسپاره تاگالیاكوزی مراجعه كرد، این جراح به او پیشنهاد داد که برای ترمیم از پوست دیگر نقاط بدنش استفاده شود ولی مرد اصرار داشت که این پوست را از شخص دیگری بخرد و پوست لازم برای ترمیم بینی خود را از یکی از باربران محلی خرید.

این عمل با موفقیت انجام شد اما پس از آن اتفاق وحشتناکی رخ داد: مدتی پس از جراحی پوست گرفته شده از مرد باربر که به بینی این شخص پیوند داده شده به یکباره سرد شد و بینی از بین رفت و بیمار همانطور که قبل از عمل بود، سوراخ خالی در محل بینی اش پدیدار گشت.

این پزشک هلندی اصرار داشت که داستانی که اتفاق افتاده ماورا طبیعی یا خرافی نیست و ارتباط قدرتمندی بین بخشی از بدن فرد و صاحب اصلی آن را اثبات می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала