سپاه آماده برپایی بیمارستان ‌های صحرایی برای درمان بیماران کرونایی در ایران است

© Wikipedia / MrInfo2012سپاه آماده برپایی بیمارستان ‌های صحرایی برای درمان بیماران کرونایی در ایران است
سپاه آماده برپایی بیمارستان ‌های صحرایی برای درمان بیماران کرونایی در ایران است - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.04.2021
Telegram
سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از آمادگی این نیرو برای برپایی بیمارستان‌های صحرایی در صورت درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  ایلنا، سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف درباره آمادگی این نهاد برای افزایش ظرفیت بیمارستانهای ثابت و احداث بیمارستانهای صحرایی در موج چهارم کرونا گفت: مجموعه بیمارستان‌های ثابت، سیار و صحرایی سپاه آماده هستند تا متناسب با نیازمندی و در خواست وزارت بهداشت گسترش پیدا کرده و افزایش ظرفیت داشته باشند.

سپاه بیمارستان‌های سیّار در شهرهای درگیر کرونا مستقر می‌ کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.03.2020
سپاه بیمارستان‌های سیّار در شهرهای درگیر کرونا مستقر می‌ کند

مسوول روابط عمومی کل سپاه افزود: از ابتدای همه‌گیری بیماری کرونا، بیمارستان‌های ثابت سپاه در تمام کشور ظرفیت خود را برای پذیرش بیماران کرونایی افزایش داده و بیمارستان‌های سیار و صحرایی سپاه نیز آماده هستند در صورت در خواست وزارت بهداشت در کمترین زمان ممکن در اقصی نقاط کشور برپا شوند. همچنین نقاهتگاه‌هایی که ما در ابتدای همه‌گیری کرونا احداث کرده بودیم نیز هم‌اکنون آماده هستند در صورت نیاز به مردم خدمت‌رسانی کنند.

شریف تصریح کرد: اخیرا و با آغاز موج چهارم بیماری کرونا در کشور، وزیر بهداشت طی نامه‌ای به فرمانده کل سپاه درخواست تشدید طرح شهید سلیمانی را داشت که سردار سلامی نیز به تمامی سپاه‌های استانی دستور دادند ضمن تشدید مراقبت‌ها در طرح شهید سلیمانی هرگونه همکاری لازم با وزارت بهداشت را انجام دهند.

یادآور می شود به نوشته رسانه های ایران، در قالب طرح شهید سلیمانی، شناسایی بیماران از طریق شبکه محله‌ای، معرفی به مراکز جامع سلامت منتخب، تسهیل هدایت بیمار به درمانگاه، نقاهتگاه و بیمارستان مطابق فرایند تعریف شده دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود که این اتفاق در ۱۵۰ مرکز تخصصی و پشتیبانی در حال انجام است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала