انفجار مرگبار یک واحد مسکونی در تهران

CC BY 4.0 / IRNA / انفجار و آتش سوزی مرگبار یک واحد مسکونی در تهران
انفجار و آتش سوزی مرگبار یک واحد مسکونی در تهران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.04.2021
Telegram
سخنگوی سازمان آتش ‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انفجار مرگبار یک ساختمان مسکونی در تهرانپارس خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در این باره گفت: در ساعت ۱۰:۲۹ صبح امروز حادثه انفجار در یک ساختمان مسکونی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در تهرانپارس اعزام کرد.

وقوع آتش سوزی در یکی از ایستگاه‌های مترو تهران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.04.2021
وقوع آتش سوزی در یکی از ایستگاه‌های مترو تهران

وی با بیان اینکه اولین گروه از آتش‌نشانان دو دقیقه بعد از اعلام حادثه به محل رسیدند، گفت: با حضور عوامل آتش‌نشانی در محل مشاهده شد که حادثه در یک ساختمان مسکونی که دارای سه طبقه روی سطح و یک طبقه در زیرمین بود، رخ داده و کانون آن نیز انفجاری بوده که در واحد حدودا ۵۰ متری واقع در زیرزمین رخ داده و موجب حریق جزئی و شکستگی شیشه درها وپنجره‌های ساختمان مذکور و ساختمان‌های اطراف آن شده است.

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه اقدامات خود برای اطفای حریق و نجات را در دستورکار خود قرار دادند، گفت: یک گروه از آتش‌نشانان اقدام به اطفای حریق و ایمن‌سازی محل کرده و دقایقی بعد موفق به اطفای کامل آتش شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه به گفته شاهدان حادثه هنگام وقوع حادثه یکی از ساکنان که آقایی حدودا ۳۷ ساله بود، متوجه بوی گاز شده و برای بررسی آن به زیرزمین رفته بود، گفت:متاسفانه در هنگامی که این فرد در حال بررسی موضوع بوده انفجار رخ داده و شدت آن به حدی بوده که این فرد به تایید عوامل اورژانس در دم جان خود را از دست داد. جسد این فرد قبل از رسیدن عوامل آتش‌نشانی از سوی شهروندان به بیرون از ساختمان منتقل شده بود.

ملکی اضافه کرد: همچنین مردی حدودا ۳۴ ساله هم که داخل این واحد مسکونی حضور داشت دچار سوختگی و آسیب دیدگی شدید شد و علاوه بر او پیرمردی ۷۰ ساله هم که در طبقه فوقانی دچار مصدومیت سطحی ناشی از برخورد شیشه شده بود که هر دو نفر به بیمارستان منتقل شدند.

وی درباره علت این حادثه نیز گفت: بررسی اولیه کارشناسان حاکی از آن است که نشت گاز و ایجاد شعله سبب وقوع این حادثه شده است، اما تحقیقات و بررسی های تکمیلی پس از اتمام عملیات در ساعت ۱۱:۲۱ آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала