واکسن «اسپوتنیک وی» در چه زمانی به هند تحویل داده می شود؟

© Sputnik / Vladimir Trefilov /  مراجعه به بانک تصاویر واکسن روسی کرونا
 واکسن روسی کرونا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.04.2021
Telegram
سفیر هند در روسیه: تولید واکسن کرونا در ماه مه آغاز خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، سفیر کشور هند در روسیه اعلام کرد که تحویل واکسن روسی « اسپوتنیک وی» به هند اواخر ماه آوریل آغاز خواهد شد و تولید آن در کشور در ماه مه آغاز می گردد.

وی در ادامه افزود:«اولین محموله در ماه جاری به هند تحویل داده می شود و تولید آن در ماه مه راه‌اندازی خواهد شد و بتدریج حجم تولید افزایش خواهد یافت. احتمالا حجم تولید واکسن روسی در هند ممکن است به بیش از 50 میلیون دوز در ماه برسد.

این مقدار بسیار زیادی است و به این ترتیب 60 الی 70 درصد حجم جهانی تولید واکسن « اسپوتنیک وی» روسیه در هند انجام خواهد شد. ما از چنین همکاری دو کشور بسیار خوشحالیم. ملت و دولت هند همه گونه از این همکاری و واکسن روسی استقبال و حمایت می کنند».

تا ماه آینده بندر راهبردی چابهار توسط هند به بهره برداری می رسد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.04.2021
تا ماه آینده بندر راهبردی چابهار توسط هند به بهره برداری می رسد

گفتنی است که واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

هم اکنون واکسن « اسپوتنیک وی» در حدود بیش از 60 کشور جهان با جمعیت کل 1 میلیارد و 500 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6 درصد بر اساس داده‌های « The Lancet » یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала