ربیعی: در بازسازی نطنز از سانتریفیوژهای پیشرفته تر استفاده می شود

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ربیعی: در بازسازی نطنز از سانتریفیوژهای پیشرفته تر استفاده می شود
ربیعی: در بازسازی نطنز از سانتریفیوژهای پیشرفته تر استفاده می شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.04.2021
Telegram
سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: حمله و خرابکاری نطنز خسارت‌هایی به همراه داشته است. اقدام خرابکاری نشان دهنده شکست دشمنان در پیشرفت صنعت هسته‌ ای کشور است.

به گزارش اسپوتنیک، علی ربیعی سخنگوی دولت ایران، روز سه شنبه در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران، در خصوص جزئیات حادثه روز یکشنبه در مجتمع نظنز و حجم خسارات آن اظهار داشت: روز یکشنبه خرابکاری در کانال کابل های برق رسان به سامانه ماشین‌های سانتریفیوژ رخ داد. این یک حمله بیرونی نبوده و  محل خرابکاری نیز کاملا مشخص شده است. خسارت وارد شده به سرعت قابل رفع و جبران است و پرسنل غیور سازمان انرژی اتمی در حال تلاش شبانه روزی هستند.

حملات آمریکا و اسرائیل مانعی در برابر تاسیسات هسته ای ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.04.2021
حملات آمریکا و اسرائیل مانعی در برابر تاسیسات هسته ای ایران

سخنگوی دولت ایران تصریح کرد: مقرر شد به جای سانتیفیوژهای IR1 سانتیفیوژهای IR6 مجددا نصب شود. قطعا هدف این تخریب‌ها از کار انداختن سانتیفیوژها بوده است و من امروز اعلام می کنم بر اساس یک تصمیم ملی و یک خواست مدنی چرخ سانتریفیوژهای ما برای همیشه خواهد چرخید، هر روز بهتر از دیروز.

ربیعی با بیان این مطلب که هدف اصلی این خرابکاری سیاسی است تا نگذارند دستیابی مردم ایران به حقوق خود در عرصه جهانی به ثمر بنشیند، تصریح کرد: تجربه به ما نشان می دهد هرگاه در عرصه جهانی گامهای موثری را بر می داریم دشمن استراتژیک ایران و مردم ایران کینه‌توزانه علیه منافع ملت به اعمال تروریستی ناجوانمردانه دست می زند. هدف این گونه تخریب‌ها هم حمله به توانایی‌های فنی و هم حمله به توانایی‌های سیاسی ایران است. آنها به دنبال تضعیف روحیه جوانان غیور در صنعت هسته‌ای و ایجاد یاس و ناامیدی در مردم هستند.

سخنگوی دولت ایران اضافه کرد: ما قطعا پاسخ محکم خواهیم داد. ایران به این گونه اقدامات استراتژی، پاسخ سه گانه را دنبال می کند. اول حق خود را برای اقدام علیه عاملین و آمرین و مباشرین محفوظ دانسته و مجازات خواهند شد. کانون این پاسخ نیز در سرزمین متجاوز خواهد بود. پاسخ دوم ما پیشرفت و گسترش فعالیت های صلح آمیز هسته‌ای در کشور است. پاسخ سوم در عرصه سیاسی است. با عقب راندن تحریم‌ها و تلاش مضاعف برای کسب حقوق ملت ایران اهدف تروریست‌ها را ناکام خواهیم گذاشت. ما در دام عملیات تحریکی دشمن ایران قرار نمی گیریم، به مسیر درست خود در عرصه بین المللی ادامه داده، تحریم را خواهیم شکست و به تامین و گسترش صلح و امنیت جهان و منطقه کمک خواهیم کرد، اجازه نمی دهیم زندگی ننگین شما که مثل انگل فقط در  فضای ناامن ممکن است ادامه دهید.

علی ربیعی تائید کرد: شواهدی بسیار قوی از دست داشتن رژیم صهیونیستی در این حادثه وجود دارد. اول آنکه مقامات این رژیم از ترس پاسخ قاطع ایران با اظهارات دو پهلو شادمانی می کنند. دوم اینکه خوشبختانه وزارت اطلاعات و متخصصان ضد جاسوسی ما در ماه‌های گذشته و پس از شهادت شهید فخری زاده چندین تیم ترور و خرابکاری وابسته به سرویس های امنیتی اسرائیل را دستگیر و هم اکنون پرونده این افراد در مراحل بررسی قضایی قرار گرفته است. در این حادثه هم فرد خائن به ملت شناسایی و هویت او مشخص شده است و اقدامات لازم در دست پیگیری است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала