ربیعی: اقدام خرابکارانه در نظنز را در خاک متجاوز تلافی می کنیم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران
علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.04.2021
Telegram
سخنگوی دولت ایران بیان داشت که کشور در زمان مناسب به اقدام خرابکارانه علیه تاسیسات هسته ای نطنز پاسخ خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، علی ربیعی سخنگوی دولت ایران در خصوص حادثه نطنز گفت: ایران ضمن محکوم کردن این حرکت و تاکید برخورد جامعه بین المللی با این تروریسم هسته‌ای، حق خود برای اقدام علیه عاملین و مباشرین این حمله را محفوظ می‌داند. دولت ایران برای ناکام گذاشتن این هدف، با جدیت گسترش فناوری هسته‌ای و تلاش برای رفع تحریم را ادامه خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: در زمان مناسب خود اقدام خرابکارانه علیه تاسیسات هسته ای نطنز را تلافی خواهیم کرد.

ربیعی بیان داشت که اقدام خرابکارانه برای جلوگیری از توسعه چشمگیر کشور از یک سو و مذاکرات موفق برای رفع تحریم های ظالمانه از سوی دیگر است و افزود: این خرابکاری هرچند موقتاً آسیب های محدودی به فعالیت غنی سازی وارد کرده، اما سازمان انرژی اتمی اطمینان داده است که در مدت زمان کوتاهی بخش بزرگی از آسیب ها را جبران و در مسیر بازسازی بنابر تصمیم اتحاذ شده از فناوریهای جدیدتر استفاده خواهد شد.

خطیب ‌زاده: ایران از رژیم صهیونیستی انتقام نطنز را خواهد گرفت - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.04.2021
خطیب ‌زاده: ایران از رژیم صهیونیستی انتقام نطنز را خواهد گرفت

سخنگوی دولت ایران تاکید کرد: برای ما کاملاً روشن است که ریشه این اقدام تروریستی، عصبانیت دشمنان صهیونیستی از تلاش اعضای برجام برای احیای کامل این توافق در هفته های گذشته است و هدف نهایی آن جلوگیری از ادامه این روند دیپلماتیک سازنده است.

وی در ادامه گفت: البته ما متعهد به تلافی هم سطح در زمان و با شدتی متناسب هستیم اما اجازه نخواهیم داد که دشمنان به اهداف سیاسی خود دست پیدا کنند. از همه طرف های برجام و همینطور دولت آمریکا که خود را طرفدار دیپلماسی می داند، انتظار داریم که این حمله را محکوم کرده و تعهد خود را به اعلام تعارض اقدامات خرابکارانه و تروریستی را با فرایندهای دیپلماتیک جاری اعلام کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала