تولید واکسن برکت در چه تاریخی آغاز خواهد شد؟

© Photo / IRNAواکسن
واکسن - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.04.2021
Telegram
فاز اول آماده سازی تولید واکسن با ظرفیت سه میلیون دوز به اتمام رسیده است.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، تولید واکسن ایران برکت احتمالا از اردیبهشت ۱۴۰۰ آغاز می‌شود. فاز اول آماده سازی تولید واکسن با ظرفیت سه میلیون دوز به اتمام رسیده و پیش بینی می شود از اردیبهشت تولید این واکسن ایرانی آغاز شود.

محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام روز 13 آوریل (سه شنبه) اظهار داشت:« در فاز دوم تولید واکسن برای ظرفیت ۱۲ میلیون دوز در ماه برنامه ریزی شده است. احداث ساختمان کارخانه به پایان رسیده و تجهیزات این مجموعه در حال نصب است. امید است تا اواسط تیرماه ۱۴۰۰ تولید واکسن با این ظرفیت هم شروع شود.

آصفری: دادستان هند، فروش واکسن کرونا به ایران را ممنوع کرده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.04.2021
آصفری: دادستان هند، فروش واکسن کرونا به ایران را ممنوع کرده است

با افزایش تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا به ۱۲ میلیون دوز در ماه، بخش عمده ای از نیاز کشور در این زمینه تامین خواهد شد. هم اکنون به دنبال صادرات این محصول فناورانه نیستیم. در حال حاضر تمرکز ما بر داخل کشور است؛ به عبارتی به دنبال رفع نیاز هموطنان در این زمینه هستیم.

نتایج فاز اول انسانی واکسن کوو ایران برکت بسیار خوب بوده است. فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن ابران برکت هم از نیمه خود عبور کرده و امید است اوایل اردیبهشت فاز سوم را آغاز کنیم. هم از کشورهای اروپایی و هم از کشورهای منطقه تمایل برای حضور در مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت داشتیم.

تزریق نخستین مرحله واکسن ایران کوو برکت بین داوطلبان در قالب فاز اول تست انسانی واکسن ایرانی انجام شد و ۵۶ داوطلب این مرحله دو دوز واکسن خود را دریافت کردند و تزریق آخر واکسن هم ۳۰ بهمن ماه به آخرین داوطلب این مرحله انجام شد.

براساس برنامه ریزی های انجام شده فاز دوم این واکسن از اواخر اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است و در این مرحله ۲۸۰ داوطلب وارد این طرح مطالعاتی شدند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала