اعتراض ایران به اقدامات تحریمی اتحادیه اروپا علیه مقامات ایرانی

© AFP 2023 / Emmanuel Dunandاعتراض ایران به اقدامات تحریمی اتحادیه اروپا علیه مقامات ایرانی
اعتراض ایران به اقدامات تحریمی اتحادیه اروپا علیه مقامات ایرانی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.04.2021
اشتراک
مراتب اعتراض شدید ایران به اقدام غیر قانونی اتحادیه اروپا در مورد تحریم حقوق بشری تعدادی از مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی ایران به سفیر پرتغال اعلام شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه ایران، در پی اقدام روز گذشته اتحادیه اروپایی در مورد تحریم حقوق بشری تعدادی از مقامات و نهادهای ایران، کارلوس کوشتانهوس سفیر پرتغال در ایران در ظرفیت ریاست دوره ای اتحادیه اروپا از سوی دستیار وزیر و مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به اقدام غیر قانونی اتحادیه اروپا به سفیر پرتغال اعلام شد.  

وزارت امور خارجه ایران، سفیر ترکیه را فراخواند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.12.2020
وزارت امور خارجه ایران، سفیر ترکیه را فراخواند

مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه این اقدام را مبتنی بر رویکرد سیاسی و گزینشی اتحادیه اروپا در قبال مسائل حقوق بشری دانست و آن را محکوم کرد. وی افزود همانطور که اعلام کرده ایم در واکنش، گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا و همکاری های ناشی از آن، از جمله در حوزه های تروریسم، مواد مخدر و پناهندگان را به حالت تعلیق در می آوریم.  

همچنین تاکید شد که موضوع تحریم های متقابل در دست بررسی قرار دارد.

سفیر پرتغال اظهار داشت مراتب را به بروکسل منتقل خواهد کرد.

اتحادیه اروپا روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ۸ مقام و ۳ نهاد ایرانی را به ادعای واهی نقض حقوق بشر به فهرست تحریم‌های خود در ارتباط با حوادث آبان ماه 98 اضافه کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала