ارزیابی سالانه آمریکا از برنامه هسته ای ایران

© Sputnik / Maksim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر ارزیابی سالانه آمریکا از برنامه هسته ای ایران
ارزیابی سالانه آمریکا از برنامه هسته ای ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.04.2021
اشتراک
سازمان اطلاعات آمریكا معتقد است كه ایران در حال حاضر اقدامی با هدف تولید سلاح هسته ای انجام نمی دهد.

به گزارش اسپوتنیک،  در اطلاعات منتشر شده توسط  ارزیابی سالانه سازمان اطلاعات امریکا در خصوص تهدیدات جهانی جامعه اطلاعاتی ایالات متحد آمریکا آمده است: "ما همچنان معتقدیم که ایران در حال حاضر فعالیت های اصلی تولید سلاح هسته ای را که فکر می کنیم برای ایجاد دستگاه هسته ای ضروری است را انجام نمی دهد."

قدردانی روحانی از موضع روسیه در برجام - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.04.2021
قدردانی روحانی از موضع روسیه در برجام

در اوایل سال جاری، ایران قبلاً یک پیشنهاد آمریكا در مورد شرایط بازگشت هر دو طرف به توافق هسته ای را رد كرده بود و سپس پیشنهادهای خود را ارائه داده بود كه مناسب طرف آمریكایی نبود.

ایالات متحده و ایران چندین ماه است که در مورد نحوه شروع مذاکرات تبادل نظر می کنند با این حال هیچ ارتباط مستقیمی بین واشنگتن و تهران وجود ندارد، آنها عمدتا از طریق اروپایی ها این کار را انجام می دهند.

طبق اطلاعاتی که وجود دارد ایالات متحده قبلاً به ایران پیشنهاد داده بود که در ازای امتناع از غنی سازی اورانیوم تا 20 درصد، به بخشی از دارایی های مسدود شده خود در کشورهای دیگر دسترسی داشته باشد. تهران این مبادله را نابرابر دانست و به واشنگتن پیشنهاد داد که در ازای تعلیق یک ماهه غنی سازی اورانیوم  همه تحریم های آمریکا علیه ایران را لغو کند. آمریکایی ها پاسخ ایران را رد کردند و آن را خلاف واقع دانستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала