قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی با عراقچی دیدار کرد

© Sputnik / Ilya Pitalev /  مراجعه به بانک تصاویر قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی با عراقچی دیدار کرد
قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی با عراقچی دیدار کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.04.2021
Telegram
قائم مقام وزیر خارجه کره که در قالب هیات نخست وزیر این کشور به تهران سفر کرده بود با معاون سیاسی وزارت خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پاد، سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه ایران، با اشاره به سفر نخست وزیر کره به تهران که در تاریخ مناسبات دو کشور بعد از انقلاب بی سابقه می باشد اظَهار داشت: با تبادل هیات در چنین سطحی انتظار مردم ایجاد یک تحول عمده در مناسبات دو کشور می باشد و لذا کره جنوبی باید هر چه سریعتر اقدامی عملی برای رفع مشکلات روابط دو کشور انجام دهد.

معاون سیاسی وزارت خارجه ایران خاطر نشان کرد: اقدام غیر قانونی بانک های کره ای در بلوکه کردن منابع مالی ایران موجب از دست رفتن اعتماد و جایگاه کره نزد ملت ایران شده که جبران آن کار آسانی نخواهد بود.

آقای چوی نیز با ابراز خرسندی از اینکه ظرف سه ماه گذشته دو بار بعنوان قائم مقام وزیر خارجه کره به ایران سفر کرده، تاکید نمود حل مشکلات و تقویت روابط از اولویت های اصلی در روابط دو جانبه و توسعه مناسبات می باشد.

وی همچنین اذعان نمود که خساراتی که شرکتهای کره ای در نتیجه تحریم های آمریکا علیه ایران متحمل شده اند بسیار گسترده بوده و ابراز امیدواری نمود که با فراهم شدن شرایط جدید، امکان حل این مشکلات فراهم شود.

در این دیدار همچنین عراقچی با اشاره به اقدام تروریستی اخیر در نطنز تاکید نمود: این نوع اقدامات علیه تاسیسات هسته ای که به طور مستقیم سلامت و امنیت مردم را مورد تهدید قرار می دهد، مصداق بار  جنایت علیه بشریت تلقی می گردد که باید صریحا از سوی همه کشورها محکوم گردد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала