ظریف: حق محافظت از شهروندان، منافع و تاسیساتمان را محفوظ می داریم

© Sputnik / Russian Foreign Ministry /  مراجعه به بانک تصاویر ظریف: حق محافظت از شهروندان، منافع و تاسیساتمان را محفوظ می داریم
ظریف: حق محافظت از شهروندان، منافع و تاسیساتمان را محفوظ می داریم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.04.2021
Telegram
تاکید وزیر امور خارجه ایران به حق اتخاذ تمهیدات لازم برای محافظت و دفاع از شهروندان، منافع و تأسیسات کشور در برابر هرگونه اقدام تروریستی و خرابکارانه.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دوشنبه شب با ارسال نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص اقدام خرابکارانه اسرائیل در تأسیسات هسته‌ای نطنز گفت: ایران طبق قوانین بین‌المللی حق اتخاذ تمهیدات لازم برای محافظت و دفاع از شهروندان، منافع و تأسیسات خود در برابر هرگونه اقدام تروریستی و خرابکارانه را محفوظ می‌دارد.

ظریف خطاب به دبیرکل سازمان ملل نوشت:

ظریف فرا رسیدن ماه رمضان را تبریک گفت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.04.2021
ظریف فرا رسیدن ماه رمضان را تبریک گفت

هدف قراردادن تعمدی یکی از تاسیسات هسته‌ای تحت پادمان — با خطر بالای نشت سراسری و بی‌هدف مواد رادیواکتیو — یک تروریسم هسته ای و جنایت جنگی است.
اسرائیل در خصوص اقدام برای اجتناب از احیای برجام بعد از انتخابات ایالات متحده تهدید کرده بود و هم اکنون به رخ می کشد.

اگر ایالات متحده خواهان جلوگیری از پیامدهای این قمار احمقانه است، باید از استفاده از تروریسم اقتصادی که از سوی ترامپ اجرا شد یا تروریسم هسته ای اخیر به عنوان اهرم مذاکراتی دست بکشد و تمامی تحریم های اعمال شده، مجددا اعمال شده و تغییر نام یافته از زمان اجرای برجام را لغو کند.

پس از راستی آزمایی به موقع از لغو تمامی تحریم های ایالات متحده، ایران با توقف اقدامات جبرانی خود پاسخ خواهد داد؛ اقداماتی که هم اکنون به دلیل خرابکاری هسته ای اخیر به طور چشمگیری سیر صعودی به خود خواهد گرفت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала