روحانی: سیاست مستمر دولت حمایت از بازار سرمایه بوده است

© Photo / IRNAروحانی: سیاست مستمر دولت حمایت از بازار سرمایه بوده است
روحانی: سیاست مستمر دولت حمایت از بازار سرمایه بوده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.04.2021
Telegram
رئیس جمهور ایران اعلام کرد که سعی دولت بر این است تا موانع رشد بازار سرمایه را مرتفع کند و تلاش خواهد کرد همراه با آموزش‌ ها و ایجاد تمهیدات لازم، مردم را برای ورود به بازار سرمایه تشویق کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در بخشی از سخنان خود در دویست و شانزدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که روز گذشته برگزار شد، پس از استماع گزارش تحلیلی نوسانات بازار سرمایه، با بیان اینکه سیاست مستمر دولت حمایت از بازار سرمایه بوده است، گفت: در سال جاری که سال پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید نامگذاری شده است، سعی دولت بر اینست تا موانع رشد بازار سرمایه را مرتفع کند و تلاش خواهد کرد همراه با آموزش‌ها و ایجاد تمهیدات لازم، مردم را برای ورود به بازار سرمایه تشویق کند.

روحانی: آمریکا، اروپا و آژانس انرژی اتمی به ایران بدهکارند - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.04.2021
روحانی: آمریکا، اروپا و آژانس انرژی اتمی به ایران بدهکارند

رئیس جمهور ایران با بیان اینکه دولت در راستای چابک ‌سازی و اجرای اصل 44 قانون اساسی به ویژه هدایت نقدینگی به سوی اشتغال مولد و در مجموع برای مردم‌ محور کردن اقتصاد و شفاف‌سازی اقتصادی، از بازار سرمایه حمایت می‌کند و سهام بنگاه‌ها و موسسات دولتی را عرضه کرده و ادامه خواهد داد، اظهار داشت: حمایت از بازار سرمایه به معنی هدایت دستوری نیست و دولت به وظیفه ساختارسازی و نظارت خود عمل می‌کند.

روحانی با تأکید بر اینکه در شرایط جنگ اقتصادی می‌بایست همه با حساسیت و مراقبت در زمینه مسایل اقتصادی اظهارنظر کنند، گفت: فعالان سیاسی نباید اظهارنظر اقتصادی را با اظهارنظر سیاسی یکسان بپندارند.

رئیس جمهور ایران تصریح کرد: ایجاد فعالیت نهادها و ابزارهای مالی در بازار سرمایه و نقش‌آفرینی کامل و اثربخش آنها مقوله‌ای است که با آگاهی و ارزیابی، تنظیم و اجرای موثر و کامل قوانین و مقررات اجرایی و نظارتی و همچنین ایجاد ساز و کارهای یک بازار کارا می‌تواند مفید باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала