جوان سیاهپوست دیگری در نزدیکی قتلگاه فلوید به قتل رسید

© Photo / YouTube/ SUPERSTAR SPORTS VIDEOSجوان سیاهپوست دیگری در نزدیکی قتلگاه فلوید به قتل رسید
جوان سیاهپوست دیگری در نزدیکی قتلگاه فلوید به قتل رسید  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.04.2021
Telegram
معترضان خشمگین بخاطر قتل جوان سیاهپوست به دست پلیس آمریکا با در دست داشتن بنری که روی آن نوشته شده بود "عدالت برای جورج فلوید" با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، یک مامور پلیس مردی را در خودروی خود در حومه شهر بروکلین سنتر هدف شلیک گلوله قرار داد. بستگان این مرد سیاه‌پوست که برای شناسایی وی در محل حادثه حاضر شدند گفتند که نام وی دونته رایت بوده و 20 سال داشته است.

پلیس بروکلین سنتر در بیانیه‌ای اعلام کرد ماموران خودروی رایت را به دلیل تخلف رانندگی ساعت دو بعدازظهر به وقت محلی متوقف می‌کنند و متوجه می‌شوند که حکم بازداشت وی صادر شده بوده است. به ادعای آن‌ها، وقتی پلیس تلاش می‌کند وی را بازداشت کند، او به داخل خودروی خود بازمی‌گردد. یک مامور به او که در حال حرکت بوده تیراندازی می‌کند و او چند بلوک دیگر رانندگی می‌کند و بعد با خودرویی دیگر تصادف می‌کند و در دم جان خود را از دست می‌دهد. دوربین لباس دو مامور پلیسی که در جریان این حادثه نقش داشتند، در زمان حادثه فعال بوده است.

در پی این حادثه، تیم والز، فرماندار ایالت مینه‌سوتا اعلام کرد اوضاع را تحت نظر دارد. او در توییتی نوشت: همانطور که ایالت ما در سوگ زندگی یک مرد سیاه‌پوست دیگر که توسط پلیس گرفته شده نشسته، برای خانواده دونته رایت دعا می‌کنیم.

طبق گزارش‌ها، با فرا رسیدن شب، چند صد معترض اطراف اداره پلیس حومه که صدها مامور پلیس با لباس ضد شورش از آن محافظت می‌کردند، جمع شدند. پلیس به سمت جمعیت معترضان نارنجک صوتی و گاز اشک‌آور شلیک کرد. برخی از معترضان هم به دو خودروی پلیس حمله و به سمت آن‌ها سنگ پرتاب کردند و روی آن‌ها پریدند. یکی از شاهدان به رویترز گفت پلیس به سمت معترضان گلوله پلاستکی شلیک کرد که دستکم دو نفر مورد اصابت قرار گرفتند و یکی از آن‌ها از ناحیه سر دچار خونریزی شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала