افزایش وام مسکن به ۱۵۰ میلیون تومان پس از ابلاغ بانک مرکزی ایرانی

© Sputnik / Arina Topolevaافزایش وام مسکن به ۱۵۰ میلیون تومان پس از ابلاغ بانک مرکزی ایرانی
افزایش وام مسکن به ۱۵۰ میلیون تومان پس از ابلاغ بانک مرکزی ایرانی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.04.2021
Telegram
مدیرعامل بانک مسکن ایران از پرداخت قسط اول وام ۱۰ هزار واحد طرح ملی مسکن خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن ایران اظهار کرد: در طرح اقدام ملی دستگاه هایی با وزارت راه و شهرسازی همکاری می‌کنند، از جمله ستاد اجرایی فرمان امام. در فاز اول برای ساخت 25 هزار واحد مسکونی با ستاد اجرایی فرمان امام همکاری می کنیم. بر این اساس برای این تعداد واحد مسکونی بانک مسکن تامین مالی انجام می دهد.

ازدواج  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.11.2020
وام ازدواج ۷۰ میلیونی

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان یکی از کارگزاران سازمان ملی زمین و مسکن شناخته می‌شود و از طرف این سازمان زمین را تحویل می‌گیرد و پیمانکاران ذیصلاح معرفی می کند. در ادامه نیز پس از طی مراحل مختلف از جمله اخذ پروانه و پیشرفت فیزیکی حداقل 10 درصدی برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی می شوند.

وی بیان کرد: در زمان حاضر به هر واحد 100 میلیون تومان وام پرداخت می شود ، قرار است بانک مرکزی سقف وام را به 150 میلیون تومان افزایش دهد که به محض ابلاغ از سوی بانک مرکزی این کار اجرایی می شود.

مدیرعامل بانک مسکن ایران با یادآوری اینکه در صورت تصویب بانک مرکزی سقف وام طرح ملی مسکن به 150 میلیون تومان افزایش می یابد، گفت: همچنین شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن و سازمان ملی زمین و مسکن سه دستگاه و ارگان دولتی هستند که در طرح ملی مسکن با وزارت راه و شهرسازی همکاری می کنند.

شایان اضافه کرد: در مجموع بانک مسکن تامین مالی حدود 140 هزار واحد طرح ملی مسکن را پذیرفته است. تاکنون نیز قسط اول 10 هزار واحد این طرح پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: حدود 47 هزار واحد نیز معرفی شده که در مراحل مختلف تشکیل پرونده تا امضای قرارداد قرار دارند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала