روحانی : تمام تلاش ما این بود که وارد موج چهارم کرونا نشویم

© AFP 2022 / HO/Iranian Presidencyروحانی : تمام تلاش ما این بود که وارد موج چهارم کرونا نشویم
روحانی : تمام تلاش ما این بود که وارد موج چهارم کرونا نشویم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.04.2021
Telegram
رییس جمهور ایران شیوع ویروس انگلیسی از طریق مرزهای عراق را اولین دلیل ورود این کشور به موج چهارم کرونا خواند.

به گزارش اسپوتنیک، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ما تاکنون سه موج شیوع را پشت سر گذاشته‌ایم، گفت: تمام تلاش ما از اسفندماه سال گذشته این بود که وارد موج چهارم نشویم،  اما امروز این اتفاق متاسفانه رخ داده است. اگر بخواهیم عوامل این موج چهارم را بشماریم اولین علت شیوع ویروس انگلیسی از مرزهای عراق است.

ابتلای ۸۰ هزار پرستار به ویروس کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.04.2021
ابتلای ۸۰ هزار پرستار ایرانی به ویروس کرونا

وی افزود: مسئله دوم تجمع و ترددهای فراوان مردم پیش از عید در محل کسب‌وکارها بوده است. و عامل سوم خود مراسم عید نوروز است که هرچند کار خوبی از جهت ملی و دینی است اما این دیدوبازدیدهای فراوانی که افراد در منزل یکدیگر به خاطر صرف پذیرایی ماسک را کنار می‌زدند و همین عامل ابتلا می‌شد.

روحانی با اشاره به مراسم مختلف در ماه شعبان اظهار کرد: عامل دیگری در این زمینه برگزار عروسی یا مراسم دیگر خانوادگی در این ماه بوده است که افراد یکدیگر را هم دعوت کرده‌اند. همچنین سفر مردم به شهرهای قرمز و نارنجی که آن را ممنوع کرده بودیم، یکی دیگر از عوامل ایجاد موج چهارم است.

رییس جمهوری ایران با اشاره به اینکه افرادی مبتلا بودند و در عین حال به دیدوبازدید عید و مسافرت رفتند، تاکید کرد: این تخلف بسیار بزرگی است. این فرد نباید از خانه خارج شود. باید با اینگونه موارد برخورد شدید شود. متاسفانه بعضی جاها گزارش‌ها می‌گوید که چنین مواردی رعایت نشده است. همچنین کسانی که باید مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا را اجرا کنند نیز لازم است در این زمینه جدیت بیشتری به خرج دهند.

وی تصریح کرد: جلوگیری از شیوع کرونا یک جمله بیشتر نیست. اگر پروتکل‌های بهداشتی بالای ۹۰ درصد رعایت شد که جامعه حفظ سلامت خواهد کرد اما اگر این میزان کاهش یابد عوارض آن دامن همه مردم جامعه را می‌گیرد و امروز رعایت پروتکل‌ها به ۵۶ درصد رسیده است که معلوم است چه نتیجه‌ای در بر خواهد داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала