رهبر کره شمالی یک وزیر دیگر خود را اعدام کرد

© Sputnik / POOL /  مراجعه به بانک تصاویر رهبر کره شمالی یک وزیر دیگر خود را اعدام کرد
رهبر کره شمالی یک وزیر دیگر خود را اعدام کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.04.2021
Telegram
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی یکی از وزرای خود را پس از آن اعدام کرد که وزارتخانه این وزیر اقدام به برقراری تماس ویدیویی به میزان کافی نکرده و کارمندانش از میزان کار شکایت کرده بودند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حکم اعدام وزیر آموزش کره شمالی از سوی کیم جونگ اون، در پی تحقیقات درباره اینکه چرا وزارتخانه مذکور پیشرفت رضایت بخشی نداشته، صادر شده است.

آغاز کارزار دشوار و سختی در کره شمالی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.04.2021
آغاز"کارزار دشوار و سخت" در کره شمالی به دستور کیم جونگ اون

روزنامه رسمی کره شمالی نوشت، گزارش مربوط به یافته‌های مرتبط با وزارت آموزش عالی کره شمالی نشان می‌دهد که این وزارتخانه به قدر کافی و به صورت مناسب قانون آموزش از راه دور را محقق نکرده است.

در گزارش این روزنامه همچنین آمده است، این تحقیق از سوی اداره سازماندهی و ارشاد به این دلیل انجام شده که این وزارتخانه در پیشرفت در زمینه آموزش از راه دور موفق نبوده و سیاست‌های دولت را مورد انتقاد قرار داده است.

اتهامات وارده همچنین شامل موارد می‌شوند که در آن برخی از اعضای وزارتخانه مذکور در نشست‌هایشان درباره کار شکایت داشته و برخی دیگر هم فقدان منابع اختصاص یافته از سوی دولت را زیر سوال برده‌اند.

در پی اعدام وزیر آموزش عالی، کمیسیون جدیدی به ریاست "ری گوک چول"، رئیس دانشگاه کیم ایل سونگ در کره شمالی بار دیگر آغاز به کار کرده است.

یکی از منابع تایید کرد، در میان اقدامات جدید، قرار است آنها تماس‌های ویدئویی را به صورت منظم انجام دهند.

سال گذشته میلادی نیز کیم جونگ اون یک ژنرال را به خورد ماهی‌های گوشتخوار داد و گفته می‌شود پنج معاون هم پس از نشست کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۹ با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت آمریکا به دلیل عدم دستیابی به موفقیت به جوخه آتش سپرده شدند.

اخیرا رهبر کره شمالی متهم به ایجاد یک "مدرسه اتمی" متهم شده که تمرکزش بر ساخت و مسلح کردن موشک‌هاست.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала