ایران حمله به کشتی ایران ساویز را تائید کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ایران حمله به کشتی ایران ساویز را تائید کرد
ایران حمله به کشتی ایران ساویز را تائید کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.04.2021
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در خصوص حمله به کشتی ایرانی اظهار داشت: در اثر حادثه رخ داده خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی بوجود نیامده است.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اخبار حمله به کشتی تجاری ایران در دریای سرخ اظهار داشت: کشتی تجاری ایران با نام ساویز روز سه شنبه ١٧ فروردین حدود ساعت ۶ صبح به وقت محلی در دریای سرخ  و در نزدیکی سواحل کشور جیبوتی بر اثر انفجاری که منشاء و شیوه شکل گیری آن در دست بررسی است دچار آسیب جزیی شده است.

جسیکا مک نالتی سخنگوی پنتاگون - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.04.2021
پنتاگون به حادثه حمله به کشتی ایران ساویز واکنش داد

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: بر اساس اعلام قبلی رسمی و هماهنگی‌ های انجام شده با سازمان بین المللی دریانوردی به عنوان نهاد مرجع، کشتی غیر نظامی ساویز برای برقراری امنیت دریانوردی در مسیر خطوط کشتیرانی و مقابله با دزدان دریایی در منطقه دریای سرخ و خلیج عدن مستقر شده بود. این کشتی عملا به عنوان ایستگاه لجستیکی (پشتیبانی فنی و تدارکات) ایران در دریای سرخ عمل میکرد و لذا مشخصات و ماموریت این کشتی قبلا به صورت رسمی به آن سازمان اعلام شده بود.

خطیب زاده‌ افزود: در اثر حادثه رخ داده خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی بوجود نیامده است و بررسیهای فنی در مورد چگونگی این حادثه و منشاء آن در حال انجام است و ایران کلیه اقدامات لازم از طریق مراجع بین المللی را در این خصوص انجام خواهد داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала