اختلالات عصبی عارضه مبتلایان بهبود یافته کرونایی

© Depositphotos.com / Ralwelاختلالات عصبی عارضه مبتلایان بهبود یافته کرونایی
اختلالات عصبی عارضه مبتلایان بهبود یافته کرونایی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.04.2021
Telegram
طبق تحقیقات تازه دانشمندان، یک سوم مبتلایان کرونا پس از بهبودی دچار اختلالات عصبی شدند

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس مطالعه دانشمندان انگلیسی و آمریکایی که در مجله علمی Lancet Psychiatry منتشر شده، از هر سه نفر مبتلا به ویروس کرونا، یک نفر دچار اختلال عصبی یا روانی است.

هشدار درباره مشکلات روانی مبتلایان به ویروس کرونا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.03.2021
هشدار درباره مشکلات روانی مبتلایان به ویروس کرونا

دانشمندان مطالعه ای را روی ۲۳۶ هزار بیمار انجام دادند، آنها شش ماه پس از ابتلا به ویروس کرونا در یک فرد، وجود بیماری کووید-۱۹ را با عواقب ناشی از ۱۴ اختلال مختلف عصبی یا روانی بررسی کردند.

این مطالعه نشان داد که افرادی که کووید-۱۹ داشته اند بیشتر از کسانی که به آنفلوانزا یا بیماری های تنفسی مبتلا شده اند، دچار اختلالات مغزی می شوند.

در این نشریه آمده است: در میان ۲۳۶.۳۷۹ بیمار مبتلا به کووید-۱۹، شیوع تخمینی تشخیص بیماری های عصبی یا روانی در شش ماه آینده ۳۳.۶۲ درصد برآورد شده است.

شایع ترین اختلال اضطراب (۱۷٪ از کسانی که بهبود یافته بودند) و اختلال عاطفی (۱۴٪) بود. سایر تشخیص ها کمتر رایج بود: سکته مغزی ایسکمیک در ۲٪، اختلال مصرف مواد در ۶.۵٪، بی خوابی در ۵٪، زوال عقل در ۰.۷٪ بیماران مشاهده شد.

با این حال، این میزان در کسانی که با کووید مشکل بیشتری داشتند و در مراقبت های ویژه تحت درمان قرار داشتند، بیشتر بود.

به طور کلی، برای ۱۳٪ از افراد مورد تحقیق، تشخیص های مرتبط با اختلالات روانی یا عصبی برای اولین بار انجام شد.

در این مجله آمده است: داده های ما شواهد مهمی در مورد دامنه و ماهیت مراقبت هایی که ممکن است (بیماران) نیاز داشته باشند ارائه می دهند. این یافته ها همچنین بر لزوم نظارت پیشرفته عصبی در بیمارانی که تحت مراقبت های ویژه بستری شده اند یا در طی کووید-۱۹ به انسفالوپاتی (بیماری غیر التهابی مغزی) مراجعه کرده اند، تأکید می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала