گزارش و تحلیل

یونیسف محموله های بعدی واکسن ایران را تحویل می دهد

© Photo / شیوا آبشناسورود محموله کوواکس به ایران
ورود محموله کوواکس به ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.04.2021
Telegram
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران ایران، روز گذشته شانزدهم فروردین ماه اولین محموله واکسن کرونای خریداری‌ شده از طریق سازوکار کوواکس را دریافت کرد.

آقای دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و داروی جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرد که این محموله با دو هفته اخیر به ایران رسیده و شامل حدود ۸۰۰ هزار دوز واکسن آستارازنکای تولید کره جنوبی است. همچنین وی افزود که تا پایان ماه می میلادی سه میلیون و ششصد هزار دوز واکسن از طریق ساز و کار کواکس وارد ایران می شود. این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران پیش خرید ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار و دوز واکسن را از کواکس انجام داد.

واکسن آسترازنکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.04.2021
اولین محموله واکسن آسترازنکا به ایران وارد شد + تصاویر

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران، نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در ایران نیز اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی از کشورهای مشارکت کننده در سازوکار کوواکس، با استفاده از منابع مالی خود، اولین محموله از واکسن کرونای آسترازنکا را به تعداد هفتصد هزار و هشتصد دوز از طریق کوواکس دریافت کرد. کوواکس سازوکاری به مدیریت مشترک "ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمیCEPI) “ ) "اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن‌سازی" (GAVI ) و سازمان جهانی بهداشت WHO است که در آن صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) نقش کلیدی در ارسال واکسن بر عهده دارد.

محموله مذکور نخستین اقدام ارسالی کوواکس به ایران محسوب می‌شود و یونیسف محموله‌های بعدی از سهم واکسن تخصیص داده شده به ایران را در همکاری نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آینده تحویل خواهد داد.

© Photo / شیوا آبشناسورود محموله کوواکس به ایران
یونیسف محموله های بعدی واکسن ایران را تحویل می دهد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.04.2021
ورود محموله کوواکس به ایران

محموله واکسن‌ آسترازنکای ارسالی به ایران، که در شرکت اس.کی. بایوساینس(SK Bioscience) کره جنوبی ساخته شده‌ است، شامگاه روز دوشنبه 16 فروردین در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و در حضور تیم‌های فنی سازمان جهانی بهداشت و یونیسف تحویل نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

تضمین توزیع عادلانه واکسن کرونا در جهان از طریق پروژه کوواکس اولویت بسیار مهم سازمان جهانی بهداشت و شرکای آن است، و تحویل این محموله گامی مهم در تحقق این هدف محسوب می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала