انهدام شبکه قاچاق بیت کوین در تهران

© Photo / HoustondwiPhotos mpانهدام شبکه قاچاق بیت کوین در تهران
انهدام شبکه قاچاق بیت کوین در تهران - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.04.2021
Telegram
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی دستگاه‌های بیت کوین و دستگیری ۷ نفر خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران، از انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی انواع دستگاه ‌های بیت کوین خبر داد.

 رمز ارز در ایران   - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.03.2021
ممنوعیت مبادله رمز ارزها در ایران

وی افزود: برابر اطلاع واصله شبکه‌ای از افراد متخصص و تکنیسین‌های متبحر تعمیرات و مونتاژ دستگاه‌ های بیت کوین در کشور و تهران اقدام به تعمیرات، قاچاق دستگاه‌ها و قطعات و لوازم مربوط و بازاریابی و فروش آنها در فضای مجازی توسط اپلیکیشن‌ های آگهی فروش اجناس به صورت غیر مجاز کرده و با دسترسی غیر مجاز به برق شهری موجبات مصرف غیر متعارف را رقم زدند.

سرهنگ گودرزی در ادامه گفت: در این راستا مأمورین پلیس امنیت اقتصادی با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی لازم، ابتدا محل فعالیت آنها را واقع در بلوار فردوس شناسایی و پس از هماهنگی قضائی از محل که یک ساختمان مسکونی بود بازدید کردند.

سرهنگ کارآگاه ولی پور گودرزی تصریح کرد: در بازرسی از محل مشخص شد که این افراد با دایر کردن یک باب کارگاه در دل ساختمان مسکونی نسبت به مونتاژ و تعمیر دستگاه‌های ارز دیجیتال (بیت کوین) اقدام کرده و در واحدهای دیگر نیز در حال راه اندازی و تست دستگاه‌های استخراج ارز بودند؛ همچنین واحد مسکونی دیگری را تبدیل به انباری مملو از قطعات و دستگاه‌های بیت کوین کرده بودند.

وی با بیان اینکه تعداد ۷ نفر از متخصصین و تکنیسین‌های متبحر در این زمینه فعالیت داشتند تصریح کرد: شیوه بازاریابی آنها به این صورت بوده که با راه اندازی آتلیه عکاسی و فیلمبرداری در این خصوص عکس‌های باکیفیت تهیه و در فضای مجازی تبلیغ می‌کردند و پاسخگوی سفارش مشتریان بودند، همچنین محصول را به آدرس مشتریان ارسال می‌کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران اعلام کرد: روز گذشته با تلاش مأمورین و با استفاده از اصل غافلگیری و سرعت عمل این شبکه منهدم و حدود ۷۰ میلیارد ریال انواع قطعات و دستگاه‌های قاچاق از آنها توقیف و ۷ نفر متهم دستگیر شده و تحقیقات تکمیلی نیز ادامه دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала