چه کسانی نباید هنگام غذا خوردن، آب بنوشند؟

© Depositphotos.com / Aaron_Amatچه کسانی نباید هنگام غذا خوردن، آب بنوشند؟
چه کسانی نباید هنگام غذا خوردن، آب بنوشند؟  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.04.2021
Telegram
افرادی که از سوزش معده، نفخ و سنگینی معده هنگام غذا خوردن دارند، نباید بیش از 100 میلی لیتر مایعات در هنگام غذا خوردن بنوشند.

به گزارش اسپوتنیک، اکاترینا یانگ متخصص غدد در روسیه در گزارشی می نویسد که در چه مواردی لازم است مصرف آب در طول وعده های غذایی را به حداقل برسد.

سرکه سیب و فایده نوشیدن آن برای لاغری - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.03.2021
سرکه سیب و فایده نوشیدن آن برای لاغری

وی گفت: افرادی که از سوزش معده و آروغ زدن ، نفخ و سنگینی معده هنگام غذا خوردن ، مدفوع ناپایدار و رشد بیش از حد باکتری روده کوچک رنج می برند ، نباید بیش از 100 میلی لیتر مایعات در هنگام غذا خوردن بنوشند. این متخصص یادآوری کرد: فقط در صورت نیاز به نرم کردن توده غذا در معده یا نوشیدن قرص های مصرف شده با غذا ، کافی است چند جرعه بنوشید.

یانگ در مقاله خود گفت: "بیماران مبتلا به GERD (بیماری ریفلاکس معده) ، بسته شدن ضعیف پیلورس معده باید توجه ویژه ای داشته باشد تا در هنگام وعده های غذایی آب را به حداقل برسانند. این موارد در هنگام انجام گاستروسکوپی به راحتی تشخیص داده می شوند."

"دلیل این امر این نیست که آب با آب معده  مخلوط می شود و ان را رقیق می کند. اگرچه این جنبه برای بیمارانی که از نظر آسیب شناسی اسیدیته کمی دارند بسیار مهم است. اما  با این کار با افزودن مایعات، حرکت سریع غذا از معده به روده ها بدون هضم کافی انجام می شود که این امر خطرناک است".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала