ادامه مبارزه با کرونا در ایران

© Photo / Tasnimسعید نمکی
سعید نمکی - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.03.2021
Telegram
وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ گروه‌های هدف را واکسینه کنیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، سعید نمکی،  وزیر بهداشت ایران با اشاره به اینکه ایران علیرغم تحریم‌ها توانست جایگاه ارزنده‌ای در مبارزه با کرونا کسب کند، اظهارامیدواری کرد که تا پایان سال ۱۴۰۰ کلیه گروه‌های هدف علیه کرونا واکسینه شوند.

سعید نمکی به مناسبت آغاز سال نو پیامی منتشر کرد بدین مضمون:«همکاران ارجمند، همراهان فداکار و ایثارگران پرتلاش نظام سلامت، می‌دانم آنچه در یکسال گذشته بر عزیزانم در عرصه خدمت رسانی به مبتلایان COVID-19 گذشت، ملالی فراموش ناشدنی و تلاشی وصف ناپذیر بود.

واعظی: تا به این لحظه هیچ مسئولی از واکسن کرونا استفاده نکرده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.03.2021
واعظی: تا به این لحظه هیچ مسئولی از واکسن کرونا استفاده نکرده است

در این نبرد نفسگیر از خط مقدم جبهه سلامت یعنی خانه‌های بهداشت، پایگاه‌ها و مراکز جامع سلامت تا مراکز درمانی و بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی در بخشهای دولتی، خصوصی و خیریه، از بهورزان، مراقبین سلامت، کارشناسان اورژانس و فوریت‌های پزشکی، کارشناسان بهداشتی، پرستاران، ماماها، کارشناسان و متخصصین علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و پیراپزشکی، دست‌اندرکاران توانبخشی، پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان و پیراپزشکان گرفته تا نیروهای اداری، پشتیبانی و خدماتی، روسای محترم و هیئت رئیسه دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونین، مدیران و کارشناسان ستادی با کمک دیگر دستگاه‌ها و سازمانهای مردم نهاد و همراهی مردم شریف در روزهای سخت تحریم حماسه‌ای بی بدیل آفریدند که بی تردید در تاریخ زرین سرزمینمان جاودانه خواهد ماند.

تلخ‌تر از تحمل این رنج طاقت فرسا، داغ جگرسوز شهادت عزیزانمان بود که پروانه وار تن بر آتش بلا زدند و جان شیرینشان را فدای خدمت به مردم سرزمینشان کردند. یادشان همواره گرامی و صبر و اجر نصیب خانواده های داغدارشان باد.

اینک که نرم نرمک بهار با همه زیبایی‌هایش میرسد امید آن داریم که سالی سرشار از تندرستی و کامیابی با مهار و حذف این ویروس منحوس برای مردم جهان و کشورمان رقم خورد. با لطف پروردگار و همت دانشمندانمان، تولید واکسن‌های داخلی که با توفیق به پیش میرود به سرانجام رسد و در بهار بتوانیم گروه عظیمی از مردم کشورمان را با مجموعه‌ای از واکسنهای وارداتی و تولید داخل و تا پایان سال 1400 کلیه جمعیت هدف را ایمن سازیم».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала