افزایش یکباره حقوق کارگران موجب فشار به کارفرمایان می‌شود

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / افزایش یکباره حقوق کارگران موجب فشار به کارفرمایان می‌شود
افزایش یکباره حقوق کارگران موجب فشار به کارفرمایان می‌شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.03.2021
Telegram
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ایران گفت: اگر بخواهیم به یکباره حقوق و دستمزد را به صورت نامعقول افزایش دهیم، به کارفرمایان فشار مضاعف وارد می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه یکی از موضوعات جدی که در تعیین حقوق و دستمزد برای کارگران در سال آینده باید در نظر گرفته شود، شرایط اقتصادی کشور است، اظهار کرد: در شرایط فعلی که بحث کرونا مطرح است، اقشار آسیب‌پذیر جامعه، به‌ویژه کارگران و کارمندان آسیب‌های جدی دیده‌اند، زیرا درآمد ثابتی داشته‌اند، اما تورم به یک باره افزایش پیدا کرده است.

واکنش نماینده کارگران ایرانی به پیشنهاد افزایش حقوق 40 درصدی - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.02.2021
واکنش نماینده کارگران ایرانی به پیشنهاد افزایش حقوق 40 درصدی

وی با بیان اینکه به دلیل برخی سیاست ‌های غلط، ارزش پول ملی کاهش پیدا کرده است که باید به دنبال جبران آن برای کارگران و کارکنان باشیم، ادامه داد: از سوی دیگر امروز کارفرمایان برای تهیه مواد اولیه خود با مشکلات جدی روبرو هستند و اگر بخواهیم به یکباره حقوق و دستمزد را  به صورت نامعقول افزایش دهیم، به آنها فشار مضاعف وارد می‌شود که این موضوع تبعات منفی را به دنبال خواهد داشت. 

نماینده مردم اهواز در مجلس تصریح کرد: به ‌طور مثال اگر امروز 50 درصد هم حقوق کارگران را اضافه کنیم، با توجه به تورم کشور کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد، اما باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که کارفرمایان توان پرداخت این اضافه حقوق‌  ها را ندارند و به طور قطع این موضوع باعث می‌شود که به خیل بیکاران اضافه شود.

یوسفی با بیان اینکه در کمیسیون تلفیق راه‌هایی برای حمایت از تولیدکنندگان قرار داده و مشوق‌هایی برای آنها در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: به‌طور مثال مالیات‌ها از 25 درصد به 20 درصد کاهش داده شد که امیدواریم دولت این موضوع را اجرایی کند تا مشوقی برای تولیدکنندگان باشد.

وی تصریح کرد: دولت باید با ارائه تسهیلات  ارزان‌قیمت به تولیدکنندگان برای تهیه مواد اولیه به آنها کمک کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه افزایش بی‌رویه حقوق و دستمزدها به طور قطع فشار به قشر ضعیف وارد خواهد کرد، گفت: در مسابقه افزایش حقوق و تورم همیشه تورم پیش خواهد بود، این نکات باید در جلسات دو جانبه‌گرایی برای تعیین حقوق و دستمزد نیز در نظر گرفته شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала