تخلیه هزاران خانه در انگلیس پس از پیدا شدن بمب جنگ جهانی دوم

© Photo / Valstybės sienos apsaugos tarnybaتخلیه هزاران خانه در انگلیس پس از پیدا شدن بمب جنگ جهانی دوم
تخلیه هزاران خانه در انگلیس پس از پیدا شدن بمب جنگ جهانی دوم - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.02.2021
Telegram
تخلیه هزاران خانه در انگلیس به دنبال پیدا شدن بمب جنگ جهانی دوم

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه ایندیپندنت، صدها دانشجوی دانشگاه پس از پیدا شدن بمب‌ نزدیک دانشگاه، خوابگاه‌ های خود را ترک کردند.

حمایت انگلیس از حمله هوایی آمریکا در سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.02.2021
حمایت انگلیس از حمله هوایی آمریکا در سوریه

این بمب‌ برجای مانده از جنگ جهانی دوم توسط کارگران در یک ساختمان در زمین شخصی در غرب دانشگاه اکستر ساعت ۹:۲۰ صبح روز جمعه به وقت محلی پیدا شده و بلافاصله به پلیس اطلاع داده شد.

گفته می ‌شود که این بمب توسط متخصصان خنثی شده است. به گفته پلیس منطقه ۲۰۰۰ خانه برای خنثی کردن این بمب‌ ۲.۵ متری تخلیه شد.

شان راپر از مقام ‌های پلیس انگلیس گفت: یافتن مواد منفجره از جنگ جهانی دوم غیر معمول نیست، اما این یکی از موارد غیر معمول است و ما تمام اقدام ‌هایی را که لازم داریم انجام می ‌دهیم. ما آگاهیم که این بمب قدمت ده‌ها ساله دارد.

شهر اکستر در جنگ جهانی دوم به شدت بمباران شد. در سال ۱۹۴۲ قسمتهای زیادی از مرکز شهر تخریب و بیش از ۲۵۰ نفر کشته و حدود ۷۰۰ نفر مجروح شدند.

اکتشاف چنین بمب‌ هایی در انگلیس و آلمان به امری عادی تبدیل شده است، از جمله بمبی که چندی قبل نزدیک مرز آلمان و لهستان کشف شد.

در سال ۲۰۱۸ نیز بمبی یک تنی بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم برلین را مجبور به ترک خانه‌ های خود کرد. همچنین بمب‌ های دیگری در سال‌ های گذشته در شهر‌های مختلف آلمان کشف شدند که در برخی موارد چندین نفر به دلیل تلاش برای خنثی‌ سازی آنها کشته شدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала